Rekordowe zyski banków

Zysk banków blisko historycznych szczytów

Sektor bankowy, przedstawił swoje wyniki finansowe, wypracowane do końca kwietnia 2023 roku. Banki zyskały łącznie ponad 13,1 mld złotych, co jest wynikiem lepszym o 41% niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. To drugi najlepszy wynik sektora w historii, który jest możliwy dzięki wysokim w porównaniu do ostatnich lat, stopom procentowym. Na wyniki banków, euforycznie zareagowała giełda w Warszawie, gdzie kapitalizacja sektora rosła w piątek 02 czerwca o ponad 5%.

Przychody odsetkowe banków wzrosły o 88% do 54,5 mld, wzrosły także, aż o 300% koszty sektora do 23,7 mld (wakacje kredytowe, rezerwy na poczet przegranych spraw frankowych).

Skoro banki osiągają rekordowe zyski, to wyrok TSUE z 15 czerwca 2023 roku, prawdopodobnie wcale nie zachwieje polskim system finansowym, tak jak próbował nas wszystkich przekonać szef KNF, broniąc banków w swoim przemówieniu przed TSUE. Wygląda na to, że są to kolejne zabiegi, by zbudować we Frankowiczach poczucie winy i odciągnąć ich od pozywania banków.

Z takimi wynikami, banki nie powinny mieć problemów z odpokutowaniem swoich win związanych z nieuczciwymi zapisami w umowach frankowych i zwróceniem Frankowiczom niesłusznie nadpłaconych rat.

Czytaj także: Mieszkasz za granicą? – Sprawdź jak unieważnić kredyt CHF

Pozwanie banku o kredyt CHF

Jeżeli chcesz pozwać bank za kredyt we frankach, nie czekaj dłużej, aż kolejki w Sądach jeszcze bardziej urosną. Postaw na jedną z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju — kancelarię Rajkowska.

Anulowanie umowy frankowej jest bardzo korzystne, o szczegółach możesz przeczytać w artykule: Ile można zyskać wygrywając w Sądzie sprawę o kredyt frankowy – symulacja i obliczenia

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i odzyskaj swoje pieniądze.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM