Jak wygląda zakończenie sprawy frankowej

Jak wygląda zakończenie sprawy frankowej. Kiedy wyrok jest prawomocny?

Uwolnienie się od kredytu frankowego, może nastąpić wskutek prawomocnego wyroku, unieważniającego kredyt. Wielu Frankowiczów, zadaje więc sobie pytanie, kiedy wyrok w sprawie frankowej jest prawomocny?

Zgodnie z ogólnym przepisami, wyrok Sądu jest prawomocny, gdy w ciągu 14 dni od doręczenia wyroku, wraz z jego uzasadnieniem, osobie uprawnionej do apelacji, nie odwoła się ona od treści wyroku. Wyrok staje się prawomocny także w momencie wydania wyroku przez Sąd wyższej instancji. W przeszłości banki prawie zawsze odwoływały się od wyroków unieważniających kredyt i kierowały sprawę do II instancji, ale obecnie coraz więcej jest przypadków, w których banki nie odwołują się od negatywnych dla siebie wyroków. Dzieje się tak, ponieważ w zdecydowanej większości przegrywają apelacje przed Sądem, tym samym narażając się na konieczność pokrycia dodatkowych kosztów procesu apelacyjnego.

W przypadku spraw frankowych, wyrok nieprawomocny to wyrok, który wydał Sąd I instancji, od którego bank złożył apelację. W przypadku unieważnienia kredytu frankowego także przez Sąd II instancji Frankowicz uwalnia się od kredytu definitywnie i czeka na wypłatę przyznanej kwoty od banku.

Czytaj także: Ugody frankowe nie działają – rekordowy napływ nowych spraw frankowych

Anulowanie kredytu frankowego

Kancelaria prawna pomoże unieważnić kredyt frankowy

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do kancelarii Rajkowska już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Pamiętaj, że warto się pośpieszyć, bo wraz z rosnącą gwałtownie ilością pozwów frankowych, czas oczekiwania na rozprawę znacząco się wydłuży.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM