wypowiedzenie umowy przez bank

Wypowiedzenie umowy przez bank

Wypowiedzenie umowy przez bank następuje w momencie gdy kredytobiorca przestaje spłacać raty kredytu, jednak zazwyczaj jest poprzedzone staraniami banku o polubowne rozwiązanie sytuacji np. restrukturyzację kredytu. Wypowiedzenie umowy wiąże się z szeregiem komplikacji zarówna dla banku jak i kredytobiorcy.

Kredytobiorca może całkowicie legalnie zaprzestać spłat rat kredytu, jeżeli pozwie bank i Sąd wyrazi zgodę na wstrzymanie spłaty rat, celem zabezpieczenia roszczeń Frankowicza, co po wyroku TSUE staje się coraz częstszą praktyką w polskich Sądach. W innych przypadkach zalecamy najpierw skonsultować się z adwokatem, zanim zdecydujemy się przestać spłacać raty kredytu CHF.

Dodatkowo należy uważać na dokumenty, które w takiej sytuacji przesyła bank. Bank często proponuje restrukturyzację kredytu, jednak wiąże się to z koniecznością przyznania bankowi racji co do tego, że kredyt był legalny i nie miał w sobie niedozwolonych zapisów. Podpisując taką umowę, Frankowicz może utracić możliwość do pozwania banku w przyszłości, a warto dodać, że Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw frankowych, a ze sprawy frankowej można odzyskać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Frankowicz, któremu bank wypowiedział umowę, nadal może go pozwać i odzyskać od niego nadpłacone raty kredytu.

Czytaj także: Kancelarie Frankowe Bytom, pomoc Frankowiczom

Pozwij bank z kancelarią Rajkowska

Jeżeli chcesz pozbyć się kredytu CHF, nie działaj na własną rękę, ale skorzystaj z usług profesjonalistów. 

Zadzwoń lub użyj formularza kontaktowego na dole strony i odkryj co dla Ciebie może zrobić kancelaria prawna. Poznaj naszą ofertę.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM