Wstrzymanie spłat rat kredytu frankowego

Wstrzymanie spłat rat kredytu frankowego podczas procesu z bankiem

15.06.2023 roku oprócz wypowiedzenia się na temat wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z kapitału, które na pewno nie należy się bankom, a może należeć się Frankowiczom, w sprawie C-520/21, TSUE wydał także bardzo ważny wyrok w sprawie C-287/22. Mianowice, Trybunał dał zielone światło polskim Sądom do wstrzymania spłat rat kredytu frankowego po tym Jak Frankowicz pozwał bank. Trybunał argumentował, że jeżeli zachodzi prawdopodobieństwo uznania umowy za nieważną, interes kredytobiorcy powinien zostać zabezpieczony, poprzez możliwość zatrzymania spłaty rat kredytu, także w przypadku gdy suma, jaką wpłacił obecnie do banku jest mniejsza niż udzielona mu wartość kredytu.

Jest to szczególnie ważne dla Frankowiczów Getin Banku, którzy obawiali się, że Sądy nie pozwolą im zatrzymać spłat rat kredytu w związku z przewidywaną upadłością banku i po ogłoszeniu jego upadłości nie uda im się odzyskać ostatnio wpłaconych rat.

To kolejny korzystny wyrok dla Frankowiczów, który sprawia, że pozwanie banku jest jeszcze bardziej opłacalne.

Czytaj także inne artykuły: Czy będzie ustawa Frankowa? 

Co zrobić, by przestać spłacać raty kredytu frankowego?

By przestać spłacać raty kredytu frankowego, należy pozwać bank i wnioskować o zatrzymania spłat rat kredytu. Jest to możliwe, ponieważ na czas trwania procesu, jako zabezpieczenie interesów kredytobiorcy następuje zawieszenie wykonywania umowy. Do tej pory, szczególnie Sądy w Warszawie, były przychylne takiemu orzecznictwu, ale teraz po wyroku TSUE, powinno to być standardowe rozwiązanie w Polskich Sądach, choć zawsze od tej reguły mogą istnieć warunki, ponieważ kwestia wstrzymania rat kredytu zależy od Sędziego, a nasze doświadczenie wskazuje, że kilka procent Sędziów lubi mieć odmienne zdanie niż wyroki Trybunału.

Żeby pozwać bank warto skorzystać z oferty doświadczonej kancelarii, takiej jak kancelaria prawna Rajkowska, która od lat pomaga Frankowiczom w pozbyciu się kredytu CHF.

Nie czekaj dłużej, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i po korzystnym wyroku Sądu przestań spłacać raty kredytu.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM