pozew przeciwko bankowi

Pozew przeciwko bankowi – wakacje to idealny moment

Pozew przeciwko bankowi w wakacje to bardzo dobry pomysł, żeby uniknąć kolejek jesienią 2023 roku, gdy do Sądów ruszy kolejna lawina pozwów o unieważnienie kredytu frankowego. Już teraz w Sądach jest ponad 135 tysięcy aktywnych spraw frankowych, a liczba ta stale rośnie. Wzrost liczby nowych pozwów jest większy z kwartału na kwartał, a niedługo może jeszcze przyspieszyć. Już teraz, jeżeli Frankowicz chce pozwać bank, musi liczyć się z tym, że jego sprawa potrwa około 3 lata – tak duże są kolejki do rozpatrzenia sprawy w Polskich Sądach.

Wszystko wskazuje na to, że jesień 2023 roku będzie rekordowa pod względem nowych pozwów, ponieważ pojawia się coraz więcej czynników, przez które Frankowicze chcą pozwać bank. Czynniki te zostały opisane w dalszej części artykułu.

Dlatego lepiej nie czekać i zgłosić się do kancelarii prawnej Rajkowska już w sierpniu, zanim zrobią to inni.

Czytaj także: Odsetki ustawowe a kredyt we frankach, skąd dodatkowy zysk Frankowiczów?

Pozew przeciwko bankowi

Dlaczego liczba pozwów przeciwko bankom wzrośnie jesienią?

Pozew przeciwko bankowi w wakacje to idealny moment, ponieważ jesienią 2022 roku nastąpi kumulacja czynników skłaniających Frankowiczów do pozbycia się kredytu:

  • Liczba zapadających wyroków w sprawach frankowych dochodzi już prawie do tysiąca na miesiąc, podczas gdy w roku poprzednim były to liczby kilkukrotnie mniejsze. Oznacza to, że Frankowicze, którzy pozbyli się kredytu, będą polecać ten sposób rozwiązania sprawy frankowej swoim znajomy.
  • Szwajcaria podnosi stopy procentowe, co przełoży się na dodatkowy wzrost kosztu kredytu.
  • Kurs franka szwajcarskiego już niedługo może wrócić na historycznie maksymalny poziomy, być może nawet powyżej 5 złotych, podnosząc znacząco ratę i skłaniać kolejne osoby do unieważnienia kredytu.
  • Orzecznictwo w Polskich Sądach w 2022 roku w 98 % przyznaje rację Frankowiczom, co dodatkowo skłania nowe osoby do pozywania banku, bo widzą, że mają duże szanse na zwycięstwo.
  • W październiku 2022 roku czeka nas nowy wyrok TSUE w sprawie Frankowiczów, który prawdopodobnie znowu będzie dla nich korzystny. O wyroku będzie głośno w mediach, co nakłoni kolejne osoby do wszczęcia postępowania przeciwko bankowi.

Wszystkie te czynniki, po połączeniu zaowocują kolejkami do kancelarii frankowych. Zebranie dokumentów i przygotowanie pozwu także jest czasochłonne, dlatego, lepiej podjąć kroki w tym kierunku już w wakacje, żeby uniknąć jeszcze dłuższych kolejek, które mogą sprawić, że Frankowicze będą czekać na rozstrzygnięcie swojej sprawy nawet o ponad rok dłużej.

Czytaj również: czy można przegrać sprawę o kredyt frankowy? Jak ją wygrać?

Kancelaria prawna pomoże unieważnić kredyt frankowy

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do kancelarii Rajkowska już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Pamiętaj, że warto się pośpieszyć, bo wraz z rosnącą gwałtownie ilością pozwów frankowych, czas oczekiwania na rozprawę znacząco się wydłuży.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM