wakacje kredytowe nie dla Frankowiczów

wakacje kredytowe nie dla Frankowiczów – czy będzie kolejna fala pozwów?

Bankom udało się ostatecznie wpłynąć na decyzję rządu i wykreślić Frankowiczów z listy osób objętych wakacjami kredytowymi, rezerwując ten przywilej dla kredytobiorców złotowych. Banki tłumaczą się nadmiernym obciążeniem sektora bankowego, a  rządzący zapominają, że na kryzysie tracą również Frankowicze, ponieważ kurs franka szwajcarskiego gwałtownie rośnie — zwiększając ratę i saldo zadłużenia. 

Czytaj więcej : Szwajcaria podnosi stopy procentowe – co to oznacza dla Frankowiczów ? 

Kredytobiorcom Frankowym została więc po raz kolejny odmówiona jakakolwiek ustawowa forma wsparcia. Frankowicze mają jednak ogromną przewagę nad kredytobiorcami złotowymi — mogą pozwać bank i unieważnić kredyt, o czym złotówkowicze mogą tylko pomarzyć. 

Frankowicze wygrywają ponad 95 % spraw z bankami, a Sądy przyznają, że mają oni rację i umowa kredytu frankowego jest nieważna. Nieważność w tym przypadku oznacza, że umowę traktuje się jak nigdy niezawartą. Bank musi oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a Frankowicz musi oddać bankowi tylko pożyczoną kwotę z dnia jej wypłaty — bez odsetek, marż i prowizji, bo umowa nigdy nie miała miejsca. Jest to bardzo opłacalne dla Frankowicza.

W przypadku Frankowiczów nie warto więc przejmować się brakiem wakacji kredytowych, a lepiej skupić się na tym, że umowa kredytowa zawiera niedozwolone prawem zapisy i od początku jej zawarcia jest nieważna.

Kancelaria Rajkowska to kancelaria dostosowana do potrzeb Frankowiczów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś, zanim twoja rata znowu wzrośnie — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej. 

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM