Frankowicze zwycięstwo

W I półroczu 2023 roku, Frankowicze wygrywają 97% spraw z bankami

W I półroczu 2023 roku Sądy wydały wyroki w sprawie 8100 spraw frankowych, a aż 97% z tych wyroków było korzystnych dla Frankowiczów i w zdecydowanej większości kończyło się unieważnieniem umowy kredytowej, co w świetle ostatniego wyroku TSUE z 15 czerwca 2023 roku jest równoznaczne z wdrożeniem sankcji kredytu darmowego, ponieważ TSUE, orzekło, że bankom nie należy się wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. W efekcie Frankowicze, wygrywając sprawy z bankami zyskują dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, bo nie muszą oddawać odsetek i marż.

I półrocze 2023 roku jest rekordowe pod względem ilości rozstrzygniętych spraw, w I półroczu 2023 roku było to około 4 tysiące. Niestety, aktywnych spraw frankowych jest już 135 tysięcy i nawet jeżeli Sądy przyspieszą i zaczną rozstrzygać 30 tysięcy spraw rocznie to okaże się, że Ci którzy z pozwaniem banku czekali aż do 2023 roku, mogą czekać na rozstrzygnięcie swojej sprawy nawet 4 lata.

Oczywiście, nie istnieje tu żadna reguła, a biorąc pod uwagę fakt, że obecnie banki należy pozywać w Sądach właściwych ze względu na zamieszkanie kredytobiorcy, niektórzy Frankowicze z odrobiną szczęścia pozbędą się kredytu w rok, czy dwa, a niektórzy będą musieli czekać lata, chyba że Sądy wypracują metody, by przyspieszyć sprawy frankowe – w końcu 97% z nich kończy się wygraną Frankowicza więc nie wymagają już one dokładnego rozpatrywania na każdym etapie sprawy.

Czytaj także: Sprawy frankowe przyśpieszą – nowelizacja kpc

Kancelaria Rajkowska - pozwanie banku o kredyt frankowy

Jeżeli interesuje Cię pozwanie banku o kredyt frankowy, to nie czekaj dłużej. Obecnie co roku przybywa więcej nowych spraw frankowych niż jest rozpatrywanych, przez co kolejki w Sądach tylko rosną.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie głównej, a my zajmiemy się resztą.

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM