Unieważnienie kredytu Euro, dolar, Jen

Uniewaznienie umowy kredytu w Euro, Dolarze, Jenie. Jak to zrobić?

Ze względu na fakt, że w Polsce mamy milion Frankowiczów, to im poświęcona została praktycznie cała uwaga mediów. Tymczasem niedozwolone prawem zapisy znajdują się także w innych kredytach walutowych. Ze względu na decyzje TSUE oraz orzecznictwo w Polskich Sądach, kredytu w Euro, Dolarze, czy Jenie Japońskim też można unieważnić i odzyskać nadpłacone raty. Dotyczy to także już spłaconych kredytów.

We wszystkich tych przypadkach, umowy zawarte z bankiem są jednostronne — premiują bank, a całe ryzyko kredytu przerzucają na konsumenta. W dodatku banki w umowach zarabiają na spreadzie walutowym, który mogły dowolnie kształtować. W związku z tym podobnie jak w przypadku Frankowiczów, aż 98% spraw zakończy się zwycięstwem.

Na unieważnieniu kredytu w Euro, Dolarze, czy Jenie Japońskim, (także w przypadku już spłaconego kredytu), można dużo zyskać. Działają tu dokładnie te same mechanizmy co w kredycie frankowym, dlatego po szczegółowe obliczenia odsyłamy do artykułu: Ile można zyskać wygrywając w Sądzie sprawę o kredyt frankowy – symulacja i obliczenia. W większości przypadków będą to kwoty rzędu setek tysięcy złotych, ponieważ kredytobiorcy płacili dwukrotnie zawyżone raty.

Jakie są skutki unieważnienia umowy kredytu w Jenie, Dolarze, czy Euro, przeczytasz w następnym paragrafie.

Czytaj także inne artykuły: Co dalej po wygranej sprawie frankowej z bankiem?

Jakie są skutki unieważnienie umowy kredytu w Jenie, Dolarze, czy Euro

W przypadku stwierdzenia nieważności umowy kredytu walutowego w Jenie Japońskim, Dolarze, czy Euro, stan prawny cofa się do stanu sprzed wzięcia kredytu, a umowa jest traktowana jako nigdy nieobowiązująca. Oznacza to, że bank będzie musiał oddać wszystkie wpłacone do niego raty, prowizje oraz marże, a następnie kredytobiorca będzie musiał oddać bankowi tylko i wyłącznie wypłaconą mu kwotę kredytu, bez odsetek, marż i prowizji.

Zgodnie z najnowszą opinią Rzecznika Generalnego TSUE, potwierdzony został fakt, że bankom nie należy się opłata za korzystanie z kapitału. Ze względu na niedozwolone zapisy znajdujące się w kredytach walutowych, stosowana jest sankcja darmowego kredytu, jako rodzaj kary dla banku, który nadużył swojej pozycji względem konsumenta.

W przypadku wygranej sprawy, po rozliczeniu się z bankiem na wspomnianych wyżej zasadach, bardzo często okaże się, że kredytobiorca już spłacił swój kredyt. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku już spłaconych kredytów, do odzyskania jest przecież kwota nadpłaty, w której skład wchodzi: marża banku, prowizja, stopa procentowa, opłaty okołokredytowe, różnica kwoty pomiędzy realnie wpłacaną ratą a taką ratą, jaką powinien wpłacać kredytobiorca, gdyby kurs walutowy pozostał bez zmian.

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć w artykule poświęconym Frankowiczom, ale także aktualnym dla innych kredytobiorców walutowych: Skutki Unieważnienia umowy kredytu frankowego w 2023 roku.

Kancelaria Rajkowska - pomoc z unieważnieniem kredytu w Euro, Dolarze, Jenie

Nieważne, czy chodzi o kredyty w Euro, udzielane także po 2007 roku, kredyty w Jenach Japońskich w Getin Noble Banku, BRE BANKU, Metro Banku, czy nieśmiertelne kredyty dolarowe. W każdym tym przypadku w umowach są zawarte niedozwolone klauzule, które doświadczony prawnik podważy przed Sądem i uzyska stwierdzenie nieważności całej umowy kredytowej, co przyniesie duże zyski kredytobiorcy.

Jeżeli chciałbyś pozwać bank, nie czekaj dłużej. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony. Sprawdzimy, jakie masz szanse na wygraną z bankiem i ile możesz na tym zyskać.

Zgłoszenie do Analizy Kredytu EUR/USD/JEN

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM