Ugody Frankowe

Ugody frankowe nie działają – rekordowy napływ nowych spraw frankowych

Ugody frankowe nie działają, a Frankowicze masowo pozywają banki:

  • Mamy już ponad 90 tysięcy aktywnych spraw frankowych w Sądach;
  • Ponad 4 tysiące wyroków w sprawach frankowych zapadło w I półroczu 2022 roku ( to już więcej niż w całym 2020 i 2021 roku)
  • 29,5 tysiąca nowych spraw frankowych w I półroczu 2022 roku;

Największy z banków, szeroko reklamujący ugody z bankami, przekonał do rozpoczęcia mediacji tylko 23 tysiące Frankowiczów, ale nie oznacza to, że każda z tych osób zgodzi się na ugodę, a program jest już praktycznie na wyczerpaniu swoich możliwości.

Ugody frankowe nie działają, przede wszystkim dlatego, że mają niekorzystna dla Frankowiczów konstrukcję, co było wielokrotnie poruszane, chociażby przez stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. W ugodach frankowych banki oferują zamianę kredytu na złotowy, ale po wyznaczonym przez siebie kursie.
W dodatku zmienia się stopa oprocentowania na WIBOR3M, zamiast poprzedniego o wiele niższego LIBOR3M (po zmianach: SARON3M).
W praktyce oznacza to, że Frankowicz na takiej ugodzie praktycznie nic nie zyskuje, a w wielu przypadkach nawet tracą — nie wiadomo, do jakiego poziomu wskaźnik WIBOR3M zaprowadzą najnowsze podwyżki stóp procentowych.

Sytuacja frankowiczów, którzy skorzystają z ugody frankowej, jest więc niepewna w przeciwieństwie do tych, którzy uzyskają unieważnienie kredytu frankowego.

Anulowanie kredytu we frankach

Gorąca jesień dla Frankowiczów - wyrok TSUE w październiku 2022

Po kolejnym wyroku TSUE, w październiku 2022 roku, kiedy Frankowicze przestaną się bać, że zostaną pozwani przez banki o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z kapitału (o tym, że bankom nic takiego się nie należy, już teraz orzekają polskie Sądy), ruszy kolejna fala pozwów. Warto uprzedzić ten fakt i zainteresować się pozwaniem banku wcześniej — żeby uniknąć ogromnej kolejki do rozpatrzenia sprawy frankowej.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do kancelarii Rajkowska już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Czytaj także: Sędziowe Frankowicze nie muszą być wyłączeni z rozstrzygania sporów

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM