Deutsche bank ugody frankowe

W końcu – ugody frankowe w Deutsche Banku i BPH. Co dalej?

BPH jako jeden z ostatnich banków od sierpnia 2023 roku zaczął oferować ugody frankowe dla swoich klientów. Bank, kontaktuj się z pojedynczymi osobami i przedstawia im indywidualne propozycje ugód.

Z pierwszych propozycji ugód, jakie trafiły do kancelarii, czy które można znaleźć na forach internetowych, można zaobserwować, że bank BPH próbuje szukać naiwnych Frankowiczów. Kredytobiorcom, którzy oddali do banku więcej niż pożyczyli, czyli w przypadku unieważnienia kredytu, nie musieliby już nic więcej oddawać, a bank dodatkowo musiałby im oddać nadpłacone raty oraz marże i prowizje, BPH proponuje rozliczenie się z kredytu poprzez jednorazową spłatę kwoty stanowiącej nawet 50% pożyczonej kwoty. Różnica pomiędzy kwotą, jaką może zyskać Frankowicz, wygrywając z bankiem (a wygrywa 99% Frankowiczów), a kwotę, jaką zyska na ugodzie, to w wielu przypadkach nawet kilkaset tysięcy. Tak ogromne dysproporcje nie występują w propozycjach pozostałych banków – Bank BPH zaproponował więc Frankowiczom zdecydowanie najgorszą ugodę i próbuję namówić swoich klientów do jej podpisania.

Ugody banku BPH są tak skonstruowane, że nie wydaje się nam możliwe, by znalazły odzew wśród Frankowiczów. Być może jest to jedynie pierwsza próba ugody, mająca celować w nieświadomych kredytobiorców, których samo słowo ugoda, ma skusić do jej podpisania, a dopiero później bank zacznie przedstawiać sprawiedliwe oferty. O ile w przypadku bezpiecznej ugody w banku Pekao, kredytobiorcy mogą zastanawiać się nad jej podpisaniem, ponieważ różnica pomiędzy ugodą, a wygrana w Sądzie nie jest aż tak duża, a mniejsza uzyskana od banku kwota, może w pewnym sensie być rekompensowana faktem, że nie będzie trzeba czekać 2-3 lat na prawomocny wyrok, o tyle w przypadku BPH, obecnie nie ma takiego dylematu, ponieważ ugody te są skonstruowane w bardzo niekorzystny dla kredytobiorców sposób. Samo słowo ugoda powinno znaczyć jakiś kompromis pomiędzy stronami, a w tym przypadku BPH oczekuje dużych ustępstw od Frankowicza, dając od siebie bardzo mało i doskonale wiedząc, że Frankowicze wygrywają prawie 100% swoich spraw. Frankowiczom BPH, pozostaje pozwać bank lub czekać, aż liczba pozwów przeciwko BPH będzie tak duża, że zacznie on proponować korzystne ugody, choć bardzo możliwe, że bank będzie proponował ugody tylko tym kredytobiorcom, którzy go pozwali, licząc na bierną postawę pozostałych.

Czytaj także: Bezpieczna ugoda 2% w Pekao SA – pierwsza dobra propozycja dla Frankowiczów

Ugody Frankowe Deustche Bank - podobny poziom co w BPH

Ugody Frankowe, które oferuje Deutsche Bank, są tylko niewiele lepsze od tych proponowanych przez BPH. Kondycja finansowa Deutsche Banku jest bardzo zła. W ostatnich miesiącach w mediach powróciła dyskusja na temat możliwej niewypłacalności Deutsche Banku, co mogłoby się przełożyć nawet na jego upadłość. Doprowadziłoby to Frankowiczów z Deutsche Banku do takiej samej sytuacji, jaka miała miejsce w Getin Banku — problemu z odzyskaniem swoich wierzytelności oraz koniecznością zgłoszenia ich do syndyka masy upadłościowej, co sprawi, że sprawy przeciwko bankowi będą ciągnąc się latami.

Deutsche Bank w ramach ugody proponuje przewalutowanie kredytu po wysokim kursie, co skutkuje obniżeniem salda zadłużenia jedynie o 10-15% i jest zupełnie niewspółmierne do korzyści wynikających z pozwania banku. Dodatkowo bank zazwyczaj proponuje ugody tylko tym Frankowiczom, którzy go wcześniej pozwali. 

Sprawdź swoją ugodę z kancelarią Rajkowska

Jeżeli chcesz podpisać ugodę z bankiem, to warto wcześniej skonsultować się z adwokatem, żeby nie trafić z przysłowiowego deszczu pod rynnę, ponieważ banki mimo licznych zapewnień w swoich propozycjach ugodowych nie kierują się dobrem Frankowiczów, ale chęcią maksymalizacji własnego zysku i ograniczania ryzyka płynącego z kolejnych przegranych spraw frankowych.

Kancelaria Rajkowska oferuje kompleksową pomoc frankowiczom, zarówno w kwestii sprawdzenia propozycji ugody jak i pozwania banku i odzyskania nadpłaconych rat kredytu

Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę. Zrób pierwszy krok do pozbycia się kredytu CHF raz na zawsze.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM