Kancelaria adwokacka

Tylko kancelaria adwokacka zapewni prawidłowe poprowadzenie sprawy

Kancelarie frankowe w idealnym świecie powinny być rzetelne i uczciwe w każdym względzie. Niestety, żyjemy w miejscu niedoskonałym pod wieloma względami, w którym trwa pogoń za pieniądzem. Duża część tzw. kancelarii frankowych to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W polskim prawie nazwa kancelaria tak jednoznacznie kojarząca się z wykonywaniem zawodu adwokata, czy też radcy prawnego, nie jest w żaden sposób nazwą zastrzeżoną. Wiele firm próbuje wzbudzić zaufanie swoich potencjalnych klientów nazywając się w ten sposób np. kancelaria prawna XYZ, podczas gdy tak naprawdę są zwykłymi spółkami z o.o. które bardzo często nawet nie zatrudniają prawnika.

Korzystanie z pomocy takich spółek, w których widnieje nazwa “kancelaria” może okazać się dla Frankowicza bardzo niebezpieczne. Większość tego typu spółek nie zajmuje się prawem, ale marketingiem. Oznacza to, że ich zadaniem jest reklama “usługi” pozwania banku, bardzo często bez żadnych opłat wstępnych, podpisanie umowy z klientem i przekazanie jego sprawy do innej spółki/kancelarii, w zamian za prowizję.

Rodzi to dwa zasadnicze niebezpieczeństwa. Po pierwsze koszt prowadzenia sprawy, bardzo często ukryty za procentami, nieokreślony w jasny sposób, który jest znacznie wyższy niż u konkurencji, bo  na sprawie chce zarobić i pośrednik a prawnik prowadzący sprawę. Po drugie, Frankowicz nie wie, kto zajmie się jego sprawą. Zazwyczaj nawet przy podpisaniu umowy spotka się on ze sprzedawcą, handlarze, a nie profesjonalnym adwokatem. Później jego sprawa zostanie przekazana dalej, nie wiadomo do kogo. Frankowicz może mieć nawet problemy, żeby skontaktować się ze swoim nowym przedstawicielem, a często jego sprawę mogą prowadzić stażyści w dłużej korporacji, którzy są tańsi od doświadczonych prawników, tyle tylko, że nie oznacza to dla Frankowicza oszczędności, ale większe zyski dla firmy prowadzącej jego sprawę. Frankowicz zostaje za to narażony na ryzyko przegrania sprawy.

Dlatego tylko prawdziwa kancelaria adwokacka zapewni prawidłowe prowadzenie sprawy frankowej na najwyższym poziomie. Żeby znaleźć odpowiednią kancelarią, sprawdź, czy osoba, która ją prowadzi ma tytuł adwokata (tego tytułu nie może używać każdy w przeciwieństwie do nazwy kancelaria) oraz sprawdź, czy osoba, z którą rozmawiasz i podpisujesz umowę, będzie osobiście prowadziła twoją sprawę frankową. Tylko wtedy uzyskasz uczciwą i rzetelną pomoc.

Czytaj także: Zadłużeni we frankach szwajcarskich – co robić ?

Pozwij bank z kancelarią adwokacką Rajkowska

Jeżeli interesuje cię pozwanie banku skorzystaj z profesjonalnej pomocy jednej z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju — kancelarii Rajkowska, prowadzonej przez adwokat Urszulę Rajkowską. 

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego i odkryj jak możemy Ci pomóc w pozbyciu się kredytu CHF raz na zawsze.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM