Kancelarie Frankowe Tomaszów Mazowiecki

Kancelarie Frankowe Tomaszów Mazowiecki – pozbądź się kredytu we frankach

Kancelarie Frankowe Tomaszów Mazowiecki, to kancelarie prawne, które zajmują się tylko i wyłącznie prowadzeniem spraw frankowych. Obecnie w Sądach jest już 145 tysięcy spraw przeciwko bankom. Łącznie udzielono ponad 700 tysięcy kredytów we frankach, oznacza to, że dopiero 20% Frankowiczów pozwało bank. Ogromne zainteresowanie pozywaniem banków w przeszłości, skutkowało powstaniem kancelarii frankowych, w których adwokaci mogli skupić się tylko i wyłącznie na jednej, wąskiej dziedzinie prawa. Efektem tego jest to, że aż 98% spraw przeciwko bankom kończy się wygraną Frankowiczów.

Na wygranej z bankiem, Frankowicze mogą dużo zyskać. Skutkiem wygranej jest tzw. stwierdzenie nieważności umowy. Oznacza to, że jest ona traktowana jako nigdy niezawarta. Bank musi oddać kredytobiorcy wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie może żądać zwrotu wypłaconej kwoty kredytu, ale bez marż, odsetek i prowizji. Oznacza to, że jeżeli Frankowicz pożyczył 150 tysięcy złotych, a przez 10 lat oddał już do banku 160 tysięcy złotych (oddał więcej niż pożyczył, bo spłacał nie tylko odsetki, ale także zawyżone wzrostem kursu franka raty kredytu), to po rozliczeniu się z bankiem będzie już na starcie 10 tysięcy “na plus”, a jego kredyt przestanie istnieć. W przypadku Frankowiczów bardzo często jest tak, że mimo iż lata rzetelnie spłacali raty kredytu, to wciąż muszą oddać do banku więcej niż pożyczyli, czyli w podanym przykładzie ich saldo zadłużenia wynosi np. 170 tysięcy — ta pozostała do spłaty część kredytu, również przestanie istnieć, na rozwiązaniu umowy Frankowicz zyskuje więc 10 tysięcy gotówki od banku oraz 170 tysięcy, których nie musi już bankowi oddać — łącznie 180 tysięcy złotych. To tylko przykład, ale oparty o prawdziwą historię jednego z naszych klientów. Jeżeli chcesz poznać szczegółowe wyliczenia dotyczące twojego kredytu, zgłoś się do kancelarii Rajkowska i odkryj jak możemy Ci pomóc.

Czytaj także: KNF przygotował projekt ustawy frankowej, co dalej z kredytami CHF ?

 

Pomoc Frankowiczom Tomaszów Mazowiecki — dlaczego można pozbyć się kredytu frankowego

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, duża ich część nadal nie zdaje sobie sprawy, że może pozwać bank. Umowy kredytowe zawierają niedozwolone prawem zapisy, jednym z takich przykładów są zawarte w nich klauzule indeksacyjne. Bank udzielając kredytu we frankach, wypłacał go w złotówkach (prawdopodobnie w ogóle nawet nie miał franków szwajcarskich, dokonywał jedynie operacji księgowych). Podczas wypłaty kredytu, dokonywał wymiany CHF na PLN po swoim kursie wymiany. Podobnie działo się przy spłacie rat kredytu, kiedy to każdą ratę w złotówkach przeliczał na franki, także po własnym kursie wymiany. Kursy wymiany CHF do PLN, były przez bank sztucznie zawyżane, o czym nie było mowy w umowie kredytowej. Na samym tzw. spreadzie walutowym, czyli różnicy między kursem kupna, a sprzedaży, bank mógł zarabiać dziesiątki złotych, a nie regulowały tego żadne zapisy.

To tylko jeden z przykładów nieuczciwych zapisów, zawartych w kredycie CHF. Europejskie prawo charakteryzuje się szeroką ochronę praw konsumenta, dlatego kredyty CHF zawarte po wejściu Polski do Unii Europejskiej, stosunkowo łatwo jest podważyć w Sądzie, a liczne pozytywne wyroki w takich sprawach, ukształtowały bardzo korzystne orzecznictwo w krajowych Sądach. Frankowiczów wielokrotnie popierał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), przyznając im rację, a polskie Sądy muszą przestrzegać orzeczeń tego Trybunału.

Kancelarie frankowe Tomaszów Mazowiecki — Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi o kancelarie frankowe w Tomaszowie Mazowieckim, czyli kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzeniem spraw frankowych, to zachęcamy do kontaktu z Adwokat Urszulą Rajkowską, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM