Syndyk Getin Bank

Syndyk a żądanie spłaty całości kredytu od Frankowiczów Getin Bank

Upadek Getin Banku niesie za sobą wiele problemów, które wymagają bardzo szybkie reakcji i niestety jest bolesną przestrogą dla innych Frankowiczów, którzy dalej zwlekają z pozwaniem banku. Zgodnie z artykułem 91 ustęp 1 prawa upadłościowego, “Zobowiązania pieniężne upadłego, których termin płatności świadczenia jeszcze nie nastąpił, stają się wymagalne z dniem ogłoszenia upadłości.”. Oznacza to, że syndyk będzie miał prawo żądać od kredytobiorcy spłaty całości pozostałego kredytu od razu, w jednej transzy.

Takie podejście syndyka wydaje się jednak mało prawdopodobne, raczej będzie on wymagał dalszej spłaty rat zgodnie z harmonogramem, ale sam fakt, że ma taką możliwość, powoduje niepokój, ponieważ nigdy nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja upadłego banku — i ile jego środków zostanie w międzyczasie wytransportowane do Velo Banku.

Dodatkowo Frankowicze powinni do 21 sierpnia 2023 roku, zgłosić roszczenia poprzez Krajowy Rejestr Zadłużonych, wraz z oświadczeniem o potrąceniu, ponieważ inaczej bank będzie mógł domagać się od nich pieniędzy, a oni nie będą mogli mieć roszczeń względem Getin Banku, przez co mogą stracić dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Bierni Frankowicze zostaną dawcami kapitału dla innych wierzycieli, co oznacza, że muszą podjąć kroki prawne, bo nie tylko nie odzyskają nadpłaconych pieniędzy, ale staną się “sponsorami” dla innych, którzy podejmą kroki prawne.

Czytaj także inne artykuły: Czy umowy kredytu złotowego były uczciwe? 

Ryzyko spłaty całości kredytu w getinie — co dalej?

Osoby, nawet te, które nigdy nie chciały pozwać banku o kredyt we frankach, zostały wciągnięte w wir upadłości i niestety nie ominie ich postępowanie Sądowe. Przypominamy, że należy bezwzględnie zgłosić roszczenie do syndyka poprzez KRZ i najlepiej jak najszybciej skorzystać z usług kancelarii adwokackiej. Sprawy upadłościowe mogą toczyć się latami i niestety osoby, które nie zaopatrzą się w odpowiednią pomoc prawną, staną się najniższym łańcuchem układu pokarmowego — sfinansują upadłość banku, podczas gdy inni, będą w stanie odzyskać część swoich pieniędzy. Dlatego tak ważna jest profesjonalna pomoc prawna.

Żeby skonsultować się z kancelarią Rajkowska, zadzwoń i poznaj ofertę współpracy.

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM