Pozwij bank za kredyt we frankach w 2023 roku

Jak wyglądają sprawy Frankowe – statystyki, porady, podsumowanie

Sprawy Frankowe dosłownie zalały polskie Sądy. Jeżeli tempo przyrostu nowych spraw się utrzyma, już wkrótce na rozstrzygnięcie nowej sprawy będzie trzeba czekać nawet cztery lata, dlatego już dziś warto złożyć pozew przeciwko bankowi. Polskie Sądy, są niedofinansowane i słabo obsadzone – brakuje w nich ponad tysiąca Sędziów, asystentów, a także, chociażby wolnych sal pod rozprawy. Przekłada się to na długi czas oczekiwania na rozprawę, praktycznie w każdej dziedzinie. W przypadku spraw frankowych sytuacja powoli staję się coraz gorsza. W Sądach będzie niedługo sto tysięcy spraw frankowych, a to dopiero początek fali, która wzbiera wraz z kolejnymi pozytywnymi wyrokami. Już teraz średni czas oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy frankowej to 2- 3 lata w zależności od kilku czynników, a to dopiero początek masowego pozywania banków. Spraw Frankowych nie przyspieszy także specjalny wydział frankowy w Warszawie, który mimo tego, że działa prężnie i szybko, liczy zaledwie 19 sędziów (choć i tak jest to więcej niż pozostałe wydziały).

Sprawy Frankowe - od czego zacząć proces

Praktycznie wszystkie kredyty frankowe zawierają niedozwolone klauzule, a skutecznie podważyć można około 95 % z nich. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia sprawy frankowej jest konsultacja swojej umowy z adwokatem. Większość kancelarii oferuje bezpłatną analizę umowy kredytu frankowego, pod względem występowania w niej klauzul niedozwolonych, szans na wygraną z bankiem i oszacowanie wysokości roszczeń. Po zawarciu umowy z kancelarią prawną kolejnym krokiem jest reklamacja umowy i pozwanie banku. Oczywiście bank nie zgodzi się z wystosowanymi zarzutami, nastąpi wymiana korespondencji, a następnie Sędzia wyznaczy termin rozprawy.  Frankowicz co najmniej raz będzie musiał stawić się w Sądzie na rozprawę, celem udzielenia wyjaśnień dotyczących okoliczności zawarcia umowy. Większość roszczeń opiera się na twierdzeniu, że umowy frankowe zawierały niedozwolone klauzule — co w tym przypadku często sprowadza się do zbadania, czy bank negocjował z klientem, jak będzie wyglądał sposób ustalania kursu franka szwajcarskiego, co nie miało miejsca — bo bank kurs brał z własnej tabelki, na którą klient nie miał wpływu.

Czy wyrok w sprawie frankowej jest zawsze korzystny?

Wyroki w sprawie frankowej nie są zawsze korzystne. Niektóre umowy zawierają zapisy, do których należy podejść indywidualnie i stosowanie metody “kopiuj”, “wklej”, może doprowadzić do przegranej. Niektóre umowy mają też takie zapisy, których nie uda się podważyć.

Mimo to, w zdecydowanej większości, bo obecnie ponad 95 % przypadków Frankowicze wygrywają z bankami i pozbywają się problemu. Ty też możesz do nich dołączyć. Skontaktuj się z kancelarią poprzez formularz na dole strony lub stronę główną. Kancelaria obsługuje sprawy z całej polski, ma biura we Wrocławiu i Warszawie.

Sprawdź także nową ofertę kancelarii w Głogowie: Kredyty Frankowe Głogów, pomoc Frankowiczom

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM
Kredyt we frankach kancelaria
sprawy frankowe wrocław

Sprawy frankowe i złotowe - kancelaria Rajkowska

Kancelaria prawna Rajkowska zaczęła występować jako kancelaria frankowa z początkiem 2017 roku jako odpowiedz na rosnące zainteresowanie tematyką pozwów frankowych. W tematykę kredytów frankowych weszliśmy ze świata finansów, w którym wcześniej pomagaliśmy inwestorom, akcjonariuszom i obligatariuszom. Specjalizujemy się w prawie bankowym, finansowym  oraz konsumenckim. Prowadzimy sprawy frankowe konsumenckie jak i gospodarcze.

Doskonale znamy zagadnienia związane z bankowością i finansami, wiemy, jak prowadzić sprawy frankowe, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Nasza kancelaria to zespół ekspertów zbudowany na wieloletnich doświadczeniach w doradztwie prawnym na rzecz inwestorów oraz reprezentacji konsumentów w sporach z bankami i podmiotami rynku regulowanego.

Lata 2019-2020 były dla kancelarii czasem bardzo dynamicznego rozwoju. Reprezentujemy teraz osoby z kredytem we frankach z całej Polski i dzięki powierzonemu nam zaufaniu i licznym rekomendacją, jakie otrzymujemy od naszych klientów to właśnie segment spraw frankowych stał się dla naszej kancelarii adwokackiej największym pod względem prowadzonych postępowań sądowych. Dzięki temu mogliśmy również wdrożyć pro konsumenckie podejście do kosztów procesu, tak aby wygranym sprawy był przede wszystkim kredytobiorca. W celu rozpoczęcia procesu unieważniania kredytu we frankach skontaktuj się z adwokatem przez formularz na stronie głównej zatytułowanej kredyt we frankach kancelaria lub formularz na samym dole strony.

Bezpłatna Analiza Kredytu we Frankach
tel. 513-831-091

Nie czekaj, skontaktuj się z adwokatem i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM