Sprawy frankowe przyśpieszą

Sprawy Frankowe przyspieszą — nowe rozwiązania w polskich Sądach

W I kwartale 2024 roku liczba pozwów frankowych przekroczyła 160 tysięcy, a na koniec roku znajdzie się w przedziale 220-250 tysięcy. Tak duży przyrost nowych spraw frankowych powoli paraliżuje Sądy. W związku z tym rząd podjął się inicjatywy mającej na celu przyśpieszenie spraw o kredyty we frankach.

Rząd deklaruje m.in.:

  • Dodatkowe 58 etatów Sędziowskich, 58 etatów asystenckich oraz 116 etatów urzędniczych w Sądach.
  • Szkolenia dla Sędziów z zakresu prawa unijnego stosowanego w orzecznictwie frankowym.
  •  Ucyfrowienie Sądów — korespondencja z drogi papierowej w dużej mierze przejdzie na drogę elektroniczną.
  • Pozostawienie możliwości odbywania zdalnych rozpraw Sądowych (przepis ten był wcześniej zastosowany tylko jako czasowy związany z COVID-19, teraz zostanie na stałe).

Wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha nadzoruje wprowadzenie tego planu w życie.

Czytaj także: Frankowicze Getin Bank czekają na decyzję Rzecznika TSUE

Pozwij Bank z kancelarią Rajkowska

Liczba pozwów przeciwko bankom gwałtownie rośnie, szczególnie po kluczowych wyrokach TSUE, które potwierdziły, że bankom nie należy się żadna dodatkowa opłata poza wypłaconym kapitałem. Kolejną falę pozwów dopingują także kolejne tysiące wyroków na korzyść Frankowiczów. Eksperci od analizy, szacują, że 2024 roku będzie rekordowy pod względem pozwów przeciwko bankom, ponieważ uaktywnią się także Frankowicze z już spłaconymi kredytami CHF. W 2025 roku liczba pozwów również będzie bardzo wysoka, ze względu na możliwość przedawnienia roszczeń Frankowiczów.

Jeżeli jeszcze nie pozwałeś banku nie czekaj dłużej. Odkryj ile możesz zyskać na wygranej z bankiem i jakie masz na nią szansę. Zaufaj doświadczonym adwokatom z kancelarii Rajkowska — jednej z najbardziej doświadczonych kancelarii dla Frankowiczów w kraju.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony, a my odezwiemy się do Ciebie. 

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe
SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM