Sędziowie przyczyną opóźnień w sprawach frankowych

Sędziowie przyczyną opóźnień w sprawach frankowych? Kancelarie składają skargi

Mimo że czas trwania spraw frankowych jest obecnie dużo krótszy niż w czasach przed słynnym wyrokiem TSUE z 2019 roku, to nadal średni czas trwania sprawy frankowej to około 2-3 lata. Oczywiście, zdarzają się sprawy trwające jedynie pół roku, czy kilkanaście miesięcy, ale zdarzają się także sprawy trwające znacznie dłużej. W wielu przypadkach, pełnomocnicy banku starają się przedłużać sprawy frankowe, ponieważ wiedzą, że są skazani na porażkę i chcą ją odroczyć w czasie. Ich możliwości, szczególnie przy doświadczonym adwokacie od sprawy frankowej są jednak ograniczone.

Prawdziwym problemem są jednak niektórzy Sędziowie, którzy wydają się uprzedzeni w stosunku do Frankowiczów. Na wielu forach internetowych można znaleźć nazwiska Sędziów, którzy są postrzegani jako “stronnicy banków”. Gdy jeden z takich Sędziów (na szczęście jest ich coraz mniej), zostanie przydzielony do sprawy frankowej, oznacza to, ciągnący się latami proces.

Kancelarie frankowe reagują na taki obrót spraw i składają wnioski o ukaranie Sędziów, którzy celowo przedłużają sprawy frankowe. Przewlekłość postępowań można zaskarżyć poprzez skargę do Sądu Nadrzędnego, czy też wniosek o ukaranie dyscyplinarne Sędziego.

Każdy obywatel zgodnie z art. 45 Konstytucji ma prawo do Sądu i rozstrzygnięcia sprawy w rozsądnym terminie, co starają się egzekwować kancelarie.

Czytaj także: Pośrednictwo w sprawach o franki – lepiej uważaj

Pozwanie banku — lepiej się spieszyć

Jeżeli chodzi o pozwanie banku, to warto się spieszyć. Po wyroku TSUE z 15 czerwca 2023 roku, zainteresowanie pozwaniem banku jeszcze bardziej wzrosło. Obecnie w Sądach jest już ponad 100 tysięcy aktywnych spraw frankowych, a liczba ta może się bardzo szybko podwoić. Oczywiście spowoduje to wzrost kolejek w Sądach i zwiększy czas oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy frankowej.

Nie czekaj dłużej, skontaktuj się z kancelarią Rajkowska, jedną z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony. 

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM