Sędziowie Frankowicze

Sędziowe Frankowicze nie muszą być wyłączeni z rozstrzygania sporów

Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego, Sędzia Frankowicz (który zawarł umowę kredytu hipotecznego indeksowanego lub denominowanego do franka szwajcarskiego) może orzekać w sprawach frankowych i nie musi zostać wyłączony z rozstrzygania takiego sporu. Banki, próbując grać na czas i chcąc oddalić od siebie widmo przegrania sprawy frankowej, wnioskowały o wykluczenie Sędziów Frankowiczów z postępowań.

Sąd Najwyższy orzekł, że nawet jeżeli stroną postępowania jest ten sam bank, w który Sędzią zaciągnął kredyt frankowy, nie stanowi to przeszkody do jego wyłączenia z rozstrzygania sprawy.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla Frankowiczów, bo Sędziowie, którzy sami mieli kredyt we frankach, bardzo dobrze rozumieją, skąd wynikają przesłanki do jego unieważnienia i najczęściej, zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekają oni na korzyść Frankowicza. Oprócz tego, w Polskim Sądownictwie od lat brakuje Sędziów, a w przypadku spraw frankowych, Sądy w Polsce mają do rozstrzygnięcia już ponad 90 tysięcy nowych spraw, a liczba ta będzie dalej rosnąć.

Czytaj także: Kredyt frankowy ING Bank Śląski – co robić?

Kancelaria prawna pomoże unieważnić kredyt frankowy

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do kancelarii Rajkowska już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Pamiętaj, że warto się pośpieszyć, bo wraz z rosnącą gwałtownie ilością pozwów frankowych, czas oczekiwania na rozprawę znacząco się wydłuży.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM