Sankcja kredytu darmowego mBank

Sankcja Kredytu Darmowego mBank

Sankcja kredytu darmowego w mBanku jest możliwa do uzyskania, ale nie w każdym przypadku. Przypomnijmy, że sankcja kredytu darmowego ma zastosowanie dla kredytów konsumenckich do 255 tysięcy złotych, w których zawarto nieuczciwe mechanizmy, zazwyczaj znacznie zwiększające koszty kredytu. Sankcja polega na tym, że w przypadku jej uznania, kredytobiorca musi oddać do banku jedynie wypłaconą mu kwotę, bez żadnych marż, odsetek od prowizji, czyli de facto otrzymuje darmowy kredyt — jest to rodzaj kary, jaka jest nałożona na bank za niedozwolone zapisy — brak zysku za pożyczone pieniądze, a w przypadku ostatniej wysokie inflacji, można nawet mówić o stracie.

Sankcje kredytu darmowego w mBanku reguluje artykuł 45 ustawy o kredycie konsumenckim. Zastosowanie odpowiednich przepisów może sprawić, że kredytobiorcy będą spłacać jedynie sam kapitał kredytu, co często przełoży się na znaczny, nawet dwukrotny spadek wysokości rat kredytu.

Czytaj także: Sankcja kredytu darmowego w przypadku kredytów konsumenckich

Kto może skorzystać z sankcji kredytu darmowego w mBanku

Najważniejszym kryterium, jakie należy spełnić, by skorzystać z sankcji kredytu darmowego, w mBanku jest posiadanie statusu konsumenta, ponieważ tylko przynależna konsumentowi ochrona nadaje moc prawną sankcji, co wyklucza wszystkie osoby biorące kredyt na działalność gospodarczą. Konsumenci stanowią zdecydowaną większość klientów mBanku więc szansa, że możesz liczyć na skorzystanie z sankcji kredytu darmowego jest duża.

Umowa z mBankiem musi zostać zawarta po 18 grudnia 2011 roku, a w przypadku kredytu hipotecznego po 21 lipca 2017 roku, należy jednak pamiętać, że kwota kredytu nie może przekraczać 255 tysięcy więc nie każdy kredyt hipoteczny spełni ten warunek.

mBank jak skorzystać z sankcji kredytu darmowego?

Skorzystanie z sankcji kredytu darmowego jest znacznie trudniejsze niż się wydaje, dlatego zachęcamy do korzystania z pomocy doświadczonych kancelarii adwokackich. Teoretycznie kredytobiorca samemu może znaleźć dowody na to, że jego umowa została skonstruowana z naruszeniem zasad ustawy o kredycie konsumencki poprzez zastosowanie w niej niedozwolonych zapisów i zgłosić ten fakt do mBanku, domagając się zastosowania sankcji. W zgłoszeniu należy podać postawę prawną i numer konta, na które bank ma zwrócić środki. 

Praktycznie, banki nie są jednak skore do akceptowania takich zgłoszeń i zrobią wszystko by nie musiały oddawać kredytobiorca ich pieniędzy. W taki wypadku warto mieć po swojej stronie adwokata, który przypilnuje wszystkich formalności, tak by mimo ewidentnie nieuczciwych zapisów w umowie kredytowej, bank nie uchylił się od odpowiedzialności wykorzystując biurokrację.

Kancelaria Rajkowska - pozwij bank

Jeżeli chcesz skorzystać z sankcji kredytu darmowego, nie czekaj dłużej i zgłoś się do kancelarii Rajkowska. Przeanalizujemy Twoją umowę i sprawdzimy, czy sankcja kredytu darmowego ma dla niej zastosowanie.

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM