man, writing, laptop-2562325.jpg

Sąd Najwyższy wznawia pracę nad uchwałą frankową

Sąd Najwyższy, po ostatnim orzeczeniu TSUE wznowił pracę nad uchwałą III CZP 25/22 tzw. uchwałą frankową. Werdykt w tej sprawie powinien już zapaść w 2021 roku, ale ze względu na konflikt w Sądzie Najwyższym pomiędzy nowymi i starymi Sędziami, pracę nad uchwałą zawieszono i skierowano pytanie do TSUE, czy SN w obecnym składzie, z nowymi Sędziami, którzy nie są akceptowani przez starych Sędziów, może orzekać. TSUE nie znalazło zasadności takiego pytania i poleciło Sędzią by wrócili do uchwały.

Na chwilę obecną Sąd Najwyższy jest skupiony na wewnętrznych sporach, czego przykładem jest, chociażby sprawa pana Wąsika i Kamińskiego, która dzieli Sędziów na dwa obozy, dlatego niemożliwe wydaje się wydanie orzeczenia w sprawie frankowej pełnym składem Sędziowskim. 

Sporo pytań, nad którymi Sąd Najwyższy pochylał się kilka lat temu, znalazła już odpowiedz w wyrokach Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dlatego spodziewamy się, że jeżeli SN wyda orzeczenie, to nie będzie ono w żaden sposób przełomowe. Duża uchwała frankowa jest zwyczajnie już do niczego niepotrzebna, a przez opieszałość SN, sprawy frankowe po prostu trwały znacznie dłużej niż powinny, czego nie da się już teraz naprawić.

Czytaj także: Zasada walutowości a kredyty we frankach.

Pozwij bank z kancelarią Rajkowska

Uchwała Sądu Najwyższego nie jest już Frankowiczom potrzebna. Wszystkie najważniejsze wątpliwości zostały rozwiane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w 2023 roku, a obecne orzecznictwo jest dla Frankowiczów bardzo korzystne.

Jeżeli chcesz pozbyć się kredytu CHF, nie czekaj dłużej i skontaktuj się z kancelarią Rajkowska i poznaj naszą ofertę.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i przekonaj się jak możemy Ci pomóc.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM