Sąd Najwyższy Getin Bank

Sąd Najwyższy po raz pierwszy wypowiedział się o Getin banku

29 września 2023 roku w sprawie o sygnaturze III CZ 265/23 doczekaliśmy się na pierwsze orzecznictwo Sądu Najwyższego związane ze sprawą frankową przeciwko Getin Bankowi. Jest to bardzo ważne orzeczenie, ponieważ wskazuje pozostałym Sądom drogę, w jaką powinny być interpretowane sprawy frankowe związane z Getinem, który jest w trakcie postępowania upadłościowego, co jest pewnym precedensem.

Najważniejszą informacją dla Frankowiczów z Getin banku jest fakt, że Sąd Najwyższy potwierdził, że roszczenia Frankowiczów dotyczą masy upadłościowej, ponieważ odnoszą się do praw i obowiązków dotyczących mienia wchodzącego w skład masy upadłości są więc zasadne i należy je normalnie rozpatrywać.

Dalej czekamy jeszcze na wypowiedź Sądu najwyższego odnośnie tego, czy Sądy mogą orzekać nieważność kredytu bez orzeczenia w postępowaniu upadłościowym, co znacznie uprościłoby procedurę odzyskiwania przez Frankowiczów pieniędzy, a na takie orzeczenia są duże szanse.

Czytaj także: Kredyt we frankach Eurobank

Getin Bank czy spłacać raty kredytu ?

Spłacanie rat w Getin Banku po ogłoszeniu przez bank upadłości, może już nie mieć żadnego sensu. Radzimy jednak nie podejmować samodzielnie żadnych kroków, tylko skonsultować się z adwokatem, ponieważ sytuacja prawna jest w tym przypadku bardzo skomplikowana i łatwo sobie zaszkodzić.

Czytaj także: Frankowicze Getin Bank – Najnowsze Wiadomości – Upadłość

Jeżeli masz kredyt we frankach w Getin Banku, skontaktuj się z adwokatem, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM