pozew Millennium Bank

RPO dołącza do pozwu Frankowiczów przeciwko Millennium Bank

W jednej ze spraw przeciwko Millennium Bank, gdzie Frankowicze złożyli pozew grupowy, który został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Do sprawy dołączył Rzecznik Praw Obywatelskich. Reprezentant grupy Frankowiczów — Miejski rzecznik konsumentów w Olsztynie oraz Rzecznik Finansowy działają teraz razem i opierają swoje argumenty na niedozwolonych zapisach zawartych w umowach kredytowych między Bankiem Millennium a klientami. Sprawa dotyczy kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego, a podważane są klauzule indeksacyjne, dotyczące m.in. spreadu walutowego.

RPO dołączył do sprawy ze względu na fakt, że rozpoznający sprawę Sąd Okręgowy w Warszawie wyrokiem z dnia 24 maja 2022 r. oddalił powództwo Frankowiczów. Od  wyroku apelację do Sądu Apelacyjnego w Warszawie wniósł reprezentant grupy.

Rzecznik wstąpił do postępowania apelacyjnego na wniosek reprezentanta grupy w celu ochrony klientów podmiotu rynku finansowego, których jest kilka tysięcy.

Pozew został złożony w 2015 roku i do tej pory nie doczekał się jeszcze pozytywnego rozpatrzenia — właśnie dlatego odradzamy grupowe pozwy zbiorowe, ponieważ są długotrwałe, wymagają bardzo dokładnej analizy i dość ciężko je wygrać.

Czytaj także: Frankowicze dostaną mieszkania za darmo ? wyrok w sprawie C-28/22

Pozwij bank z kancelarią Rajkowska

Jeżeli chcesz pozwać bank, nie czekaj dłużej i weź sprawy w swoje ręce.

Skontaktuj się z kancelarią Rajkowska i odkryj co możemy dla Ciebie zrobić. 

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM