Rozprawa zdalna w sprawie frankowej

Rozprawy zdalne w sprawach frankowych

Rozprawy zdalne w sprawach frankowych są coraz bardziej powszechne. Jednym z głównych dowodów w postępowaniu przed Sądem jest przesłuchanie kredytobiorcy. Przesłuchanie ma miejsce podczas rozprawy, kiedy to Sąd zadaje pytania dotyczące okoliczności zaciągnięcia kredytu oraz sprawdza, czy bank w należyty sposób informował o ryzyku kursu walutowego. O formie i sposobie rozprawy decyduje Sąd. Coraz bardziej popularne jest prowadzenie rozpraw zdalnych. W takim wypadku, zarówno Frankowicz, jak i jego pełnomocnik nie muszą stawiać się w Sądzie, a do wzięcia udziału w rozprawie wystarczy im komputer. W rozprawie można wziąć udział z domu lub np. z biura kancelarii prowadzącej sprawę frankową.

Zdarzają się także sytuacje, w których Frankowicz zostaje przesłuchany “na piśmie”, a jego odpowiedzi są przez pełnomocnika wysyłane do Sądu. W taki wypadku Frankowicz nie musi być obecny na żadnej rozprawie.

Czytaj także: Dziedziczenie kredytu frankowego — oszczędź tego swoim dzieciom

Rozprawa bez przesłuchania Frankowicza?

O sposobie przesłuchania Frankowicza, jak i formie rozprawy, zawsze decyduje Sąd. Zdarzają się Sądy, które prowadziły już setki spraw frankowych i które doskonale rozumieją istotę problemu frankowego. W przypadku takich Sądów często zapada wyrok unieważniający umowę frankową bez przesłuchania powodów. Sąd uznaje, że wielokrotnie miał do czynienia z podobnymi przypadkami i zeznania Frankowicza nie są mu do niczego potrzebne. Nie jest to jednak reguła, a raczej rzadkie przypadki, choć takich wyroków zdecydowanie przybywa.

Podsumowując, Frankowicz raczej będzie musiał zeznawać przed Sądem podczas rozprawy, natomiast po informatyzacji polskich Sądów, jaką wymusiła pandemia COVID-19, istnieje duża szansa, że rozprawa odbędzie się w wygodnej formie zdalnej, bez konieczności wizyty w Sądzie.

Pomoc Frankowiczom — kancelaria Rajkowska

Jeżeli chcesz pozbyć się kredytu CHF nie czekaj dłużej. Zgłoś się do kancelarii, Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM