kurs franka szwajcarskiego 2024

Raty Frankowiczów wzrosną – kolejna podwyżka stóp procentowych w Szwajcarii

Mimo że inflacja w Szwajcarii wynosi niewiele ponad 3 %, szwajcarski bank centralny postanowił podwyższyć stopy procentowe, aby nie dopuścić do jej dalszego wzrostu. Na posiedzeniu z 23 marca 2023 roku, stopa procentowa została podniesiona z 1% do 1,5%. Prezes SNB (Szwajcarskiego Banku Narodowego), Thomas Jordan, podkreślił, że aby osiągnąć stabilność cen w gospodarce, bank może dalej zmieniać stopy procentowe lub sprzedawać zagraniczne waluty. Przemówienie Thomasa Jordana, spowodowało umocnienie się kursu franka szwajcarskiego na szerokim rynku.

Kolejna podwyżka stóp procentowych oraz umocnienie się franka szwajcarskiego, to bardzo zła wiadomość dla Frankowiczów. Ich raty wzrosną bowiem do najwyższego w historii poziomu. Frankowicze odczują podwyżkę po aktualizacji oprocentowania kredytu, która odbywa się co 3 miesiące (SARON3M). W przypadku typowego kredytu CHF rata wzrośnie o około 100-150 złotych. Niewykluczone są jednak dalsze podwyżki stóp procentowych, które mogą także doprowadzić do dalszego wzrostu kursu CHF do PLN. Osłabieniu polskiej waluty mogą też sprzyjać nadchodzące wybory, które wiążą się ze zwiększeniem wydatków socjalnych, poprzez emisję długu.

Czytaj także: Wyrok TSUE z 16 marca 2023 roku

Kancelaria dla Frankowicza

Jeżeli nie chcesz być dłużej zależny od wahań kursu franka szwajcarskiego i wysokości stóp procentowych w Szwajcarii, skontaktuj się z adwokatem. Ponad 98% Frankowiczów wygrało z bankiem i uzyskało unieważnienie kredytu CHF.

Zadzwoń lub skorzystaj z podanego niżej formularza kontaktowego.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM