przedawnienie kredytu frankowego

Kredyt frankowy a przedawnienie roszczeń Frankowiczów

Termin przedawnienia roszczeń kredytu frankowego dla konsumentów wynosi 10 lat dla roszczeń spełnionych przed 2018 rokiem i 6 lat dla późniejszych roszczeń, ze względu na nowelizację terminów przedawnienia roszczeń z 2018 roku. Jest to bardzo ważna wiadomość, ponieważ kredyty we frankach udzielane były masowo w latach 2004-2008, co oznacza, że część roszczeń Frankowiczów może się przedawnić. W jeszcze gorszej sytuacji są jednak banki, dla których termin biegu przedawnienia to jedynie 3 lata.

Jednak w świetle orzeczeń TSUE termin przedawnienia dla kredytobiorców powinien być liczony od momentu gdy dowiedzieli się oni o abuzywności umów frankowych, dlatego posiadacze spłaconego kredytu, którym upłynął już termin przedawnienia, także mogą pozwać bank i żądać zwrotu nadpłaconych rat, co jest dla nich niezwykle korzystne.

W przypadku przedsiębiorców frankowych okres ten jest znacznie krótszy i podobnie jak dla banków wynosi 3 lata, dlatego powinni się oni spieszyć z pozwaniem banku, bo inaczej ich roszczenia przedawnią się i stracą możliwość odzyskania pieniędzy.

Śpieszyć powinni się także Frankowicze, którzy już wcześniej nadpłacili kredyt we frankach, bo niedługo ich roszczenia także mogą się przedawnić.

Czytaj także: Odfrankowienie kredytu 2024 – czy to się opłaca?

Nie czekaj dłużej pozwij bank o kredyt we frankach z kancelarią Rajkowska

Jeżeli chcesz odzyskać nadpłacone raty, nie czekaj dłużej. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i odkryj co dla Ciebie może zrobić kancelaria prawna Rajkowska. 

Nie pozwól, by dopadło Cię przedawnienie roszczeń w jakiekolwiek formie i walcz o zwrot niesłusznie nadpłaconych rat kredytu.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM