Pozwij bank za kredyt we frankach w 2023 roku

Pozwij bank za kredyt we frankach już teraz. 2023 rok będzie ciężki

Bank za kredyt we frankach należy pozwać jak najszybciej. 2022 roku przyniósł wiele trudnych chwil dla kredytobiorców, zarówno frankowych, jak i złotowych. Niestety, rok 2023, również będzie ciężki. Z dużym prawdopodobieństwem w 2023 roku, dalej będzie trwać wojna w Ukrainie. W związku z tym globalne rynki nadal pozostaną niestabilne. W dodatku część sankcji nałożonych na Rosję wchodzi w życie z końcem 2022 roku. W efekcie rok 2023 będzie kolejnym rokiem z rekordową inflacją, wzrostem stóp procentowych i osłabiającym się złotym.

Rata kredytobiorców frankowych dalej będzie rosnąć, rosnąć będą także kolejki do Sądów (ponad sto tysięcy pozwów frankowych, które już wpłynęły, to ogromne wyzwanie dla całego polskiego Sądownictwa, a wraz z kolejnym tysiącami pozwów, czas oczekiwania na rozstrzygnięcie sprawy frankowej ulegnie wydłużeniu). To nie koniec podwyżek. Na fali inflacji, rosnąć będą także koszty obsługi sprawy frankowej i pozwania banku. Lepiej nie czekać i pozwać bank jeszcze po “starych stawkach”.

Czytaj także: Ile trwa proces w sprawie frankowej

Co dalej z kursem franka

Frank Szwajcarski traktowany jest jako bezpieczna przystań na trudne czasy. SNB (Narodowy Bank Szwajcarii), dopiero niedawno wszedł w cykl podwyżek stóp procentowych, dlatego spodziewane są kolejne podwyżki w celu walki z inflacją. Podwyżki spowodują oczywiście umacnianie się helweckiej waluty i wzrost kosztów kredytu. 

Więcej o tym, dlaczego kurs franka nadal będzie rósł, można przeczytać w naszym artykule, jeszcze z 2020 roku, który okazał się niezwykle trafny: czy kurs franka będzie rósł? – Prognoza i Analiza.

Korzyści z pozwania banku o kredyt we frankach

Pozwanie banku, o kredyt we frankach to najlepsze co mogą zrobić niezdecydowani Frankowicze. Szanse na wygraną z bankiem wynoszą obecnie około 98%, a co za tym idzie, prawie każdy Frankowicz wygrywa z bankiem. Oczywiście są wyjątki, ale są to raczej wyjątki potwierdzające jedynie regułę. Samo pozwanie banku o kredyt frankowy niesie ze sobą liczne korzyści, oto niektóre z nich:

  • Unieważnioną umowę traktuje się jako nigdy niezawartą;
  • Roszczenia Frankowicza i banku są oddzielne;
  • Bank musi oddać Frankowiczowi WSZYSTKIE wpłacone raty;
  • Frankowicz musi następnie oddać bankowi TYLKO wypłacony kapitał, bez odsetek, marż prowizji;
  • Bardzo często okaże się, że po rozliczeniu Frankowicz już będzie na plusie, a kilkuset tysięczne saldo zadłużenia, przestanie po prostu istnieć;
  • Nastąpi wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości;
  • W przypadku przedłużającego się postępowania Frankowicz otrzyma także ustawowe odsetki;

Frankowicz, który już spłacił kapitał, ma prawo złożyć wniosek o zabezpieczenie swoich roszczeń, co przy pozytywnym rozpatrzeniu przez Sąd, będzie skutkowało zawieszeniem spłaty rat kredytu, przez cały okres trwania procesu. Niestety, wbrew opinii, jaką próbują budować, niektóre kancelarie, żeby zachęcić do skorzystania ze swoich usług, Sądy nie są skłonne pozytywnie rozpatrywać takie wnioski. Możemy tu mówić o około 25%-35% procentowej szansie na zawieszenie spłat rat kredytu.

Czytaj także: Frankowicze 2023 – najnowsze wiadomości

Dość czekania — pozbądź się wreszcie kredytu

Nie czekaj dłużej. Pozwanie banku o kredyt we frankach będzie tylko droższe, a sprawa frankowa będzie trwała tylko dłużej. Frankowicze wygrywają ponad 98% spraw frankowych i to akurat się już raczej nie zmieni, co najwyżej dalej na korzyść kredytobiorców. 

Skontaktuj się z adwokatem

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM