Pośrednictwo w sprawach frankowych

Pośrednictwo w sprawach o franki – lepiej uważaj

Wybór kancelarii do obsługi sprawy frankowej to karkołomne zadanie, ponieważ wiele “kancelarii”, to spółki z o.o. które, mimo że w swojej nazwie posiadają słowo kancelaria, nie mają nic wspólnego z adwokatami, czy radcami prawnymi, ponieważ w polskim prawie, słowo “kancelaria” nie jest zabezpieczone prawnie — oznacza to, że dowolna osoba może założyć firmę i nazwać ją XYZ kancelaria prawna.

Takie podmioty najczęściej same nie prowadzą spraw, ale “pozyskują klientów” i pełnią rolę pośrednika, przekazując sprawy i dane kredytobiorców do firm, które zapłacą najwięcej.

Pośrednictwo jest niebezpieczne, ponieważ z pozoru wszystko wydaje się w porządku, ale po pewnym czasie, okazuje się, że sprawą kredytobiorcy zajmują się zupełnie inni ludzie, niż ci, z którymi się kontaktował. Ponieważ pośrednictwo kosztuje, oferty prowadzenia sprawy są często droższe niż w przypadku zwyczajnych kancelarii powadzonych przez adwokatów, bo pośrednik musi także zarobić na swoje utrzymanie.

Po przekazaniu sprawy innemu podmiotowi nie ma pewności, czy trafi ona do specjalistów w dziedzinie franków, czy do nisko opłacanych pracowników, którzy każdą sprawę traktują według jednego wzoru, co w konsekwencji może doprowadzić do jej przegrania — ważne jest indywidualne podejście do spraw frankowych i zagłębienie się w zapisy znajdujące się w każdej umowie, ponieważ bank o kredyt we frankach można pozwać tylko raz, dlatego lepiej zrobić to dobrze.

Historia kancelarii EuCO, jako przestroga dla innych Frankowiczów

Kancelaria EuCo, (Europejskie Centrum Odszkodowań), pozyskiwała klientów pod nazwą Frankoodporni, obsługiwaną przez sp z ograniczoną odpowiedzialnością, z kapitałem zakładowym do 5 tys złotych. W październiku firma złożyła wniosek o restrukturyzację i upadłość. w związku z tym, że była to firma z o.o., a nie pełnoprawna kancelaria, jej klienci mają teraz problem z odzyskaniem swoich należności, a ich sprawy utknęły w martwym punkcie.

W przypadku zlecenia swojej sprawy bezpośrednio adwokatowi, Frankowicz ma pewność, że w przypadku takiej sytuacji, odzyska swoje pieniądze, ponieważ przepisy adwokatury, nakładają na prawników obowiązek posiadania ubezpieczenia OC.

Wiele firm oferujących swoje usługi pomocy Frankowiczom to w istocie spółki z o.o. zajmujące się pośrednictwem. Wiele ich reklam można znaleźć na Facebooku, YouTube czy innych mediach społecznościowych. Przed zleceniem swojej sprawy warto dopytać, czy będzie ona prowadzona przez osobę, z którą rozmawiamy.

By bezpiecznie pozwać bank, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z adwokatem.

Kancelaria Rajkowska - pozwanie banku

Jeżeli interesuje Cię pozwanie banku o kredyt we frankach, nie czekaj aż kolejki w Sądach wzrosną. Skontaktuj się z kancelarią Rajkowska, prowadzoną przez Adwokat Urszulę Rajkowską i odkryj, w jaki sposób możesz pozbyć się problemu. Pomogliśmy już setkom Frankowiczów w ich sprawach z bankami.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM