porównywarka kancelarii frankowych

Porównywarki kancelarii frankowych, czy warto z nich korzystać ?

Internetowe porównywarki kancelarii frankowych oferują szeroki wybór kancelarii frankowych i kompleksową pomoc Frankowiczom, ale to tylko pozory. Prawdziwym celem porównywarek kancelarii frankowych jest zbieranie tzw. leadów. Czyli danych kontaktowych klientów.

Przeglądarki kancelarii frankowych to nic innego jak narzędzia służące do pozyskiwania kontaktów. Poprzez zestawienie wielu kancelarii frankowych w jednym miejscu, tworzy się złudne poczucie wyboru, podczas gdy tak naprawdę, w takich porównywarkach, czy rankingach są zazwyczaj tylko i wyłącznie spółki z o.o. należące często do jednej grupy kapitałowej,  a przedstawiona oferta to zazwyczaj oferta jednej z kancelarii, która skupuje leady od właścicieli porównywarki.

Takie porównywarki kancelarii frankowych bardzo często same piszą do kancelarii prawnych i oferują im sprzedaż uzyskanych danych kontaktowych Frankowiczów, którzy nie chcieli skorzystać z ich oferty, reklamując nawet takie usługi na facebooku, czy instagramie. Korzystając z porównywarki, Frankowicz zgadza się na przetwarzanie jego danych — imienia, nazwiska, numeru telefonu, maila. Te dane to cenny “łup” dla handlarzy, dlatego Frankowicze mogą później otrzymywać telefony, czy smsy namawiające do skorzystania z innych usług, np. instalacji fotowoltaiki.

Porównywarka kancelarii frankowych - pomoc, czy handel danymi?

Porównywarki kancelarii frankowych nie powstały po to, by za darmo pomagać Frankowiczom w odnalezieniu najlepszej oferty, ale po to, żeby pozyskiwać od nich dane kontaktowe i sprzedawać je innym podmiotom. Renomowane kancelarie frankowe, nie znajdują się w takich porównywarkach, dlatego szansa, że kancelaria wybrana przy pomocy porównywarki będzie jedną z topowych kancelarii jest znikoma — sprawa trafi pewnie do kancelarii zajmujących się masową produkcją pozwów, które tną koszty obsługi spraw ze względu na fakt, że muszą płacić zewnętrznym firmom za leady sprzedażowe. Większość kancelarii z porównywarki to spółki z o.o. powiązane z jedną grupą kapitałową.

Aby uzyskać “najlepszą” ofertę, należy najpierw wypełnić formularz zawierający szereg informacji na temat kredytu (bank, rok zawarcia umowy, kwota kredytu, czy kredytobiorca posiada kopię umowy itp.). W drugim etapie przeglądarka wymaga, aby podać dane kontaktowe, w tym imię kredytobiorcy, numer telefonu, adres e-mail oraz kod pocztowy. 

Dopiero po uzupełnieniu tych danych przedstawiane są oferty. Później z potencjalnym klientem kontaktuje się konsultant jednej z kancelarii, który wychwala jej ofertę. Nierzadko konsultanci działają w terenie i są gotowi przyjść do domu klienta i tam nakłaniać go do podpisania umowy, tak by narzucić na niego presję czasu i nie dać mu okazji znalezienia lepszej oferty samemu.

Renomowane kancelarie nieobecne w porównywarkach

Tak jak wspominaliśmy wcześniej renomowane kancelarie frankowe nie znajdują się w takich porównywarkach, ale wcale nie oznacza to, że ich oferta jest nieopłacalna, ba często jest dużo tańsza niż ta, którą proponują porównywarki, ale nie widać tego na pierwszy rzut oka. W porównywarkach kancelarii frankowych, by sprawić, żeby oferta kancelarii wydawała się bardziej przystępna często podawana jest tylko cena za I instancję, a II zostaje przemilczana. Dodatkowo takie spółki z o.o. ukryte pod nazwą kancelarii, często nie chcą od Frankowicza opłaty wstępnej, co wygląda dość obiecująco, ale w zamian za wygraną liczą sobie nawet 25% success fee i w ten sposób naciągają klientów na bardzo duże koszty, których na początku nie widać.

Dlatego zalecamy, by samemu znaleźć kancelarię frankową, która nie jest spółką z o.o. jest prowadzona przez adwokata lub radcę prawnego i w analizie umowy kredytu CHF w sposób jasny i przejrzysty przedstawi koszty prowadzenia sprawy, które nie będą wygórowane, ukryte za procentowymi wartościami, ale podane w klarowny sposób w polskich złotych.

Czytaj także: Czym jest marża kredytu ?

Pozwij bank z kancelarią adwokacką Rajkowska

Jeżeli interesuje Cię pozwanie banku, skorzystaj z pomocy kancelarii Rajkowska, jednej z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju, prowadzonej przez adwokat Urszulę Rajkowską.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i uzyskaj analizę umowy kredytu CHF oraz poznaj ofertę kancelarii.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM