podatek od ugody frankowej

Podatek od ugody frankowej – czy zawsze trzeba go płacić?

W przypadku zawarcia ugody z bankiem pojawia się ryzyko konieczności uiszczenia podatku. Zawierając ugodę z bankiem Frankowicz osiąga pewne korzyści finansowe, ale nie dość, że są one znacznie mniejsze niż w przypadku unieważnienia umowy, to w dodatku podlegają opodatkowaniu. 

W obecnej chwili, na podstawie specjalnego rozporządzenia Ministra Finansów w latach 2023-2024 Frankowicze będą zwolnienie z płacenia podatku od ugody frankowej, ale nie wiadomo, czy ta ulga zostanie przedłużona w czasie.

Niestety zdarzają się przypadki, gdzie w wyniku zaniechania formalności, Frankowicze, którzy kwalifikują się do skorzystania z tej ulgi, dalej muszą zapłacić podatek od ugody frankowej, która w takim przypadku po prostu przestaje się opłacać.

Czytaj także: Przedawnienie roszczeń w sprawach frankowych co dalej?

Pozwanie banku

Frankowicze wygrywają ponad 98% swoich spraw. Frankowicze wygrywający w Sądzie, zyskają dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych więcej od Frankowiczów, którzy podpisali ugodę i to uwzględniając już koszty procesu Sądowego.

Dlatego przed podpisaniem ugody z bankiem, dobrze jest skontaktować się z adwokatem i wszystko samemu przeliczyć. Banki zachęcają do podpisywania ugód, ponieważ każda ugoda to dla nich zaoszczędzone pieniądze, a biorąc pod uwagę, że kredytobiorców frankowych są setki tysięcy, banki na ugodach mogą zaoszczędzić miliardy złotych, które inaczej trafiłyby do Frankowiczów.

Jeżeli chcesz pozwać bank i odzyskać swoje pieniądze, nie czekaj dłużej, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM