Kredyt we frankach a mieszkanie za granicą

Mieszkasz za granicą? – Sprawdź jak unieważnić kredyt CHF

Frankowicze, mieszkający za granicą także mogą unieważnić kredyt CHF i to nawet bez konieczności powrotu do Polski. Miejsce zamieszkania w żaden sposób nie ogranicza możliwości pozwania banku. Zlecenie obsługi prawnej można podpisać na odległość, przez co kancelaria zajmie się wszystkim sprawami “na miejscu”. Dodatkowo duża część rozpraw odbywa się obecnie w formule zdalnej. Sądy często wydają także wyroki w sprawach frankowych na niejawnych posiedzeniach, bez potrzeby uczestnictwa w nich przez strony pozwu. 

W takim przypadku Frankowicz mieszkający za granicą, nie musi przyjeżdżać do kraju, a prawdopodobieństwo takiego obrotu spraw jest dość wysokie, ponieważ Sądy “idą na rękę”,  kredytobiorcą mieszkającym za granicą i bardzo często godzą się na odebranie od nich zeznań na piśmie, czy też w ogóle rezygnują z przesłuchania, ponieważ orzecznictwo w sprawie kredytów frankowych jest już bardzo dobrze znane i nie wymaga dokładnego badania sprawy.

Najważniejsze dla kredytobiorcy jest więc znalezienie doświadczonej kancelarii frankowej, takiej jak kancelaria prawna Rajkowska, która zajmie się wszystkimi formalnościami.

Czytaj także: Kredyt we frankach – Bank Zachodni WBK

Wygrana z bankiem ile trwa proces ?

Frankowicze bez względu na to czy mieszkają w Polsce, czy za granicą, muszą się uzbroić w cierpliwość. Średni czas trwania rozprawy frankowej od momentu pozwania banku do otrzymania prawomocnego wyroku to około 3 lata. Dlatego warto jak najszybciej pozwać bank.

Oczywiście są przypadki, kiedy sprawę udaje się załatwić nawet w 8, czy 9 miesięcy, ale są one dość rzadkie. Z drugiej strony czasami sprawy ciągną się latami. Wiele zależy tutaj od Sędziego, który rozpatruje sprawę frankową. Większość sędziów, respektuje orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i od razu wydaje korzystne orzeczenia, są jednak tacy (kilka procent sędziów), którzy całym sobą są za bankami, przez co proces dochodzenia przez Frankowiczów swoich roszczeń wydłuża się o kolejne wyroki.

Bank o kredyt we frankach można pozwać tylko raz, dlatego warto wybrać dobrą kancelarię prawną, która pomoże Frankowiczowi, gdyby coś poszło nie tak, a nie jest tylko spółką z o.o. 

Frankowicz mieszkający za granicą - pozwanie banku krok po kroku

Tak jak wcześniej wspominaliśmy najważniejsze jest wybranie odpowiedniej kancelarii prawnej. Po kontakcie z adwokatem koniecznie będzie przesłanie np. drogą elektroniczną poprzez pocztę skanów umowy kredytu frankowego. 

Jeżeli nie masz oryginalnej umowy, nie martw się, kopię można uzyskać w oddziale banku, telefonicznie lub na stronie internetowej banku. Warto także zastanowić się, czy już po zawarciu umowy nie były podpisywane aneksy jej dotyczące, bo jeżeli tak, to także będą one potrzebne kancelarii, żeby przygotować skuteczny pozew przeciwko bankowi.

Anulując kredyt frankowy można sporo zaoszczędzić, dlatego nie warto czekać,

Skontaktuj się z kancelarią Rajkowska, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM