Mieszkanie za granicą a pozwanie banku o kredyt we frankach

Mieszkanie za granicą a pozwanie banku o kredyt we frankach

Frankowicz ma prawo do pozwania banku nawet jeżeli obecnie mieszka za granicą i to bez względu czy jego miejsce zamieszkania jest w Unii Europejskiej, czy poza nią. Umowy kredytu we frankach zawierają niedozwolone klauzule, które są podstawą, by żądać od Sadu jej rozwiązania, poprzez taki sam pozew, jaki składają Frankowicze, którzy mieszkają w kraju. Pozew złożyć może krajowa kancelaria adwokacka.

Mieszkający na co dzień za granicą Frankowicz, może zostać wezwany do Sądu, jednak istnieją sposoby, by uniknąć takiego obrotu rzeczy, bez negatywnych konsekwencji dla całej sprawy. Obecnie, nawet w sprawach krajowych, bardzo dużą popularnością cieszą się rozprawy zdalne, które pozwalają zaoszczędzić czas wszystkim stronom postępowania. Składając powództwo, można wystosować do Sądu wniosek o rozprawy w trybie wideokonferencji. Postępowanie przeciwko bankowi w takiej formie wydłuży się jednak ze względu na konieczność obrotu dokumentów pomiędzy Sądem, mieszkającym za granicą Frankowiczem, a kancelarią adwokacką.

Jeżeli Frankowicz wyjechał za granicę z przyczyn finansowych, a dalej ma dom i rodzinę w Polsce, wtedy powinien pozwać bank poprzez Sąd właściwy do okręgu zamieszkania. W innym przypadku, gdy Frankowicz nie ma już związków z Polską, warto skonsultować się najpierw z kancelarią adwokacką od spraw frankowych, która dokładnie zbada sytuację Frankowicza i dobierze właściwe dla niej postępowanie.

Wygrywając z bankiem, co dzieje się w przypadku 98% spraw frankowych, kredytobiorca może liczyć na “darmowy kredyt”, co jest karą dla banku za stosowanie niedozwolonych zapisów,  tzn. umowa zostaje rozwiązana i traktowana jako nigdy niezawarta. W takim wypadku bank musi oddać wszystkie wpłacone mu raty, a następnie Frankowicz musi zwrócić do banku wypłacony mu kapitał kredytu, z dnia jego wypłaty w polskim złotym, bez marż, odsetek i prowizji, Bardzo często oznacza to, że Frankowicz, który przez 10, czy 15 lat rzetelnie spłacał raty kredytu, oddał już do banku więcej niż pożyczył i może cieszyć się finansową wolnością. 

Czytaj także: Frankowicze — działalność gospodarcza zarejestrowana w nieruchomości

Pozwij bank - kancelaria Rajkowska

Jeżeli chcesz unieważnić umowę kredytu CHF, nie czekaj dłużej. Skontaktuj się z kancelarią Rajkowska, jedną z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju i odkryj jak możemy Ci pomóc.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony, a my odezwiemy sie do Ciebie.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM