Mediacje a kredyt frankowy

Mediatorzy PIM odcinają się od negocjacji ugód frankowych

Mediatorzy, stowarzyszeni w PIM (Polskiej Izbie Mediatorów), oraz w Stowarzyszeniu Mediatorów Gospodarczych, stanowczo odcięli się od negocjacji ugód w sprawie kredytów frankowych. 

W mediacjach biorą udział osoby zatrudnione przez KNF, która nie raz wypowiadała się korzystnie dla banków, a teraz jest odpowiedzialna za organizację mediacji. Tak jednostronne podejście to mediacji, oznacza tylko i wyłącznie to, że mediacje są szyte pod banki, a Frankowicze po raz kolejny zostaną pokrzywdzeni.

Tylko 2 z 411 mediatorów przy Sądzie Polubownym ukończyło specjalistyczne kursy według standardów ENMA, ale nawet ta 2 nie uzyskała rękojmi od PIM, jak donosi portal prawo.pl

Oznacza to, że mediację ugód frankowych prowadzi wilk w owczej skórze, a Frankowicze stracą przez to ogromne pieniądze i nie wyegzekwują od banków elementarnej uczciwości.

Czytaj także: Rozprawy zdalne w sprawach frankowych

Mediatorzy PIM stanowczo odmówili udziału w mediacjach

Sposób prowadzenia negocjacji ugód frankowych został opracowany przez KNF. W sam proces mediacji są zaangażowani pracownicy KNF, tego samego KNF, które wielokrotnie, wbrew orzeczeniom TSUE, popierało banki w sporze z Frankowiczami — mimo, że jest organem nadzorczym nad bankami i gdyby właściwie zareagowała w 2004 roku, problem kredytów frankowych by dzisiaj nie istniał.

O ile w mediacjach mogą brać udział pracownicy KNF, o tyle mediatorzy z kredytem frankowym są z niej wykluczani, ze względu na konieczność zachowania “bezstronności”. Dla KNF bezstronność jest najwyraźniej tylko wtedy, gdy mediator popiera działania banku.

Środowisko mediatorów uważa, że KNF wykorzystuje przepisy prawa cywilnego w celu ratowania sytuacji banków, zapadających się pod kosztem przegranych spraw frankowych, a nie pomocy Frankowiczom.

Mediacja ugody frankowej z bankiem może się okazać dla Frankowicza bardzo niebezpieczna, dlatego lepiej skontaktować się z adwokatem i pozwać bank. Frankowicze wygrywają 95 % swoich spraw. Nie czekaj dłużej, zadzwoń lub użyj formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM