Kancelarie frankowe łódź

Kancelarie Frankowe Łódź- raz na zawsze pozbądź się kredytu CHF

Kancelarie frankowe Łódź, to kancelarie prawne reprezentujące Frankowiczów w ich sporze z bankami. Cechą charakterystyczną tych kancelarii jest fakt, że ze względu na duże zainteresowanie pozywaniem banków (w Sądach jest już 145 tysięcy pozwów przeciwko bankom), mogę one skupić się tylko i wyłącznie na wąskiej dziedzinie prawa, co przynosi efekt w postaci 98% wygranych spraw z bankami.

Kredyty frankowe były dość popularne w Łodzi. Kredyt CHF ma prawie 6 na 100 mieszkańców aglomeracji. Banki oferowały kredyty we frankach jako bezpieczne produkty i rozwiązanie problemu braku zdolności kredytowej w polskim złotym. Rzeczywistość okazała się jednak dużo bardziej skomplikowana, a wraz z upływem czasu okazało się, że banki zawarły w umowach wiele niedozwolonych zapisów, które są podstawą do ich rozwiązania. Potwierdza to orzecznictwo TSUE oraz Sądów krajowych w tych sprawach.

Rozwiązując umowę, bank musi zwrócić frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie wnioskować o zwrot przez Frankowicza, pożyczonej mu kwoty. Bank nie może jednak żądać więcej niż pożyczył — tzn. z udzielonego kredytu hipotecznego nie ma żądnych odsetek, marż i prowizji.

Obecnie, wielu Frankowiczów, mimo że pożyczyło np. 250 tysięcy, oddało już do banku 260 tysięcy, to dalej ma do spłaty 240 tysięcy złotych (ze względu na odsetki i wzrost kursu CHF do PLN). W takim przypadku rozwiązania umowy, Frankowicz odzyska od banku wpłacone raty – 260 tysięcy, będzie musiał oddać 250 tysięcy, czyli już na starcie będzie miał 10 tysięcy w kieszeni, a ponadto nie będzie już musiał oddawać 240 tysięcy pozostałych do spłaty.

To tylko przykład, ale zazwyczaj korzyści, jakie może osiągnąć Frankowicz tytułem rozwiązania umowy z bankiem, to kilkaset tysięcy złotych. Po szczegółowe kwoty skontaktuj się z adwokatem, który dokona analizy twojej umowy i przedstawi Ci, ile możesz odzyskać od banku.

Pomoc Frankowiczom Łódź — dlaczego można pozbyć się kredytu frankowego

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, bardzo duża część z nich wciąż nie wie, że może pozbyć się kredytu we frankach. Oczywiście konieczna jest właściwa interpretacja przepisów prawa — pomoc Frankowiczom w Łodzi w tej sprawie zapewniają wykwalifikowani adwokaci. Podstawą do anulowania kredytu we frankach jest fakt, że w prawie każdej zawartej z bankiem umowie znajdują się niedozwolone zapisy. Zostało to potwierdzone licznymi wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) oraz orzeczeniami polskich Sądów, w tym Sądu Najwyższego.

W umowach frankowych, banki bardzo często wykorzystywały własne tabele kursowe. Dokonywały przeliczenie franka na złotówki po swoim wewnętrznym kursie, zarówno podczas wypłaty kredytu, jak i spłaty rat, przez co zyskiwały dodatkowo na spreadzie walutowym kilkuprocentową “marżę”, co dawało nawet kilkadziesiąt tysięcy dodatkowego zysku na każdym kredycie i nie było o tym mowy w umowie. W wielu przypadkach kredyt walutowy był całkowicie wirtualnym tworem, banki nie miały franków szwajcarskich, a wszystkie operacje dokonywały na podstawie złotówki i jej własnego przeliczanie po sztucznie ustalanym kursie.

W efekcie jedyną stroną ponoszącą ryzyko kredytu walutowego był klient, a bank zabezpieczał swoje pozycje i cieszył się dodatkowych zysków.

Czytaj także: Kancelarie Frankowe Kraków – pozbądź się kredytu CHF

Kancelarie frankowe Łódź — Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi o kancelarie frankowe w Łodzi, czyli kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzeniem spraw frankowych, to zachęcamy do kontaktu z Adwokat Urszulą Rajkowską, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM