Legnica kredyty frankowe

Kredyty frankowe Legnica – pomoc Frankowiczom

Kredyty frankowe Legnica – pomoc Frankowiczom udziela kancelaria prawna Rajkowska, do której dane kontaktowe znajdują się na dole strony.

Kredyty Frankowe w Legnicy były bardzo udzielane na masową skalę. Do wzięcia kredytu we frankach zachęcali pośrednicy, bankierzy, a nawet przedsiębiorstwa, w tym te państwowe. Kredyt frankowy wiązał się z mniejszym oprocentowaniem, wymagał więc niższej zdolności kredytowej do jego udzielenia. Od początku były to jednak pozory. Bank przy zamianie złotych na franki (i odwrotnie) stosował bowiem kurs wzięty ze swojej tabeli. W umowie nie było mowy, w jaki sposób ma być wyliczany ten kurs, tylko znajdowała się wzmianka, że bank go ustala. W praktyce oznacza to, że bank na wymianie każdego franka zarabiał kilka procent, a jeżeli miałby na to ochotę, to mógłby zarabiać nawet i kilkadziesiąt, bo tak skonstruowana była umowa. Zastosowanie własnych kursów od początku niwelowało korzyści kredytu we frankach, wystawiając konsumenta na nieograniczone ryzyko wzrostu raty. Niektóre banki, nawet rościły sobie prawo do ustalania oprocentowania, według własnych reguł, w oderwaniu od stawki LIBOR3M. Powyższe przypadki, to przykłady niedozwolonych klauzul, które bezsprzecznie występują w umowach kredytów frankowych. Więcej o nich możesz przeczytać w artykule: niedozwolone klauzule w kredytach frankowych

Mimo występowania w umowach klauzul niedozwolonych batalia z bankami była bardzo długa. Sądy przez wiele lat nie akceptowały faktu, że niedozwolone zapisy muszą być usunięte z umów i starały się “łagodzić” sprawę. Przełom przyniósł 2019 rok, kiedy o kredytach frankowych wypowiedział się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). Od tamtej pory orzecznictwo w polskich Sądach uległo zmianie o 180 stopni. W rezultacie w 2021 roku Frankowicze wygrywali ponad 95 %  spraw, które w większości kończyły się unieważnienie kredytu. Aby dołączyć do Frankowiczów, którzy pozbyli się swojego problemu, potrzebna jest pomoc doświadczonego prawnika od spraw Frankowych, który wie, w jaki sposób należy napisać skuteczny pozew przeciwko bankowi. Z pomocą Frankowiczom przychodzi tutaj kancelaria prawna Rajkowska.

Kredyty Frankowe Legnica

Kredyty Frankowe Legnica - kancelarie frankowe

Jeżeli chodzi kancelarie frankowe Legnica, to w samym mieście nie ma zbyt dużego wyboru wśród kancelarii typowo frankowych. Warto postawić na doświadczonych prawników od spraw frankowych, których można znaleźć we Wrocławiu, gdzie swoją siedzibę ma kancelaria prawna Rajkowska. Kancelarie frankowe, to kancelarie prawne, wyspecjalizowane w prowadzeniu sporów z bankami. Powstały ze względu na duże zainteresowanie Frankowiczów pozywaniem banków. Adwokaci w kancelarii frankowej, obsługują tylko Frankowiczów, przez co mogą bardzo dogłębnie wniknąć w tematykę sporów frankowych. Przekłada się to na wysoką skuteczność kancelarii frankowych w starciu z bankami.  Kredyty frankowe Legnica to poważny problem, który znalazł jednak swoje rozwiązania. Sprawdzając kancelarie frankowe w  Legnicy i okolicach, warto dokładnie przyjrzeć się, czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nie próbują podszywać się pod kancelarie prawne, co ma ostatnio miejsce. Pamiętaj, rozmawiaj z prawnikiem, nie pośrednikiem. 

Czytaj też ostatni wpis na blogu: Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się jeszcze opłaca? 

Pomoc Frankowiczom Legnica

Pomoc Frankowiczom w Legnicy polega na rzetelnym i indywidualnym podejściu do sprawy, tak aby maksymalizować szansę na zwycięstwo z bankiem. Każda umowa frankowa jest inna. Nawet umowy zawierane w jednym banku, w tym samym okresie czasu, bardzo często się od siebie różnią. By przeciwdziałać skutkom, tych zmian dla wyniku sprawy frankowej, potrzebna jest indywidualna i dokładna analiza każdej umowy przed napisaniem i złożeniem pozwu. We właściwej interpretacji znajdujących się w niej zapisów i udowodnieniu, że są w niej klauzule niedozwolone leży bowiem klucz do wygranej z bankiem. Rzetelne i indywidualne podejście do sprawy, zapewnia kancelaria adwokacka Rajkowska.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM