Kancelarie Frankowe Legnica

Kancelarie frankowe Legnica – pomoc Frankowiczom

Kancelarie frankowe Legnica, to doświadczeni adwokaci i radcowie prawni, którzy zajmują się tylko i wyłącznie pozywaniem banków za sprawy frankowe. Dzięki skupieniu się na jednej dziedzinie kancelarie frankowe charakteryzują się wysoką skutecznością.

Kredyty Frankowe w Legnicy były udzielane na masową skalę. Do wzięcia kredytu we frankach zachęcali pośrednicy, bankierzy, a nawet przedsiębiorstwa, w tym te państwowe. Kredyt frankowy wiązał się z mniejszym oprocentowaniem, wymagał więc niższej zdolności kredytowej do jego udzielenia. Od początku były to jednak pozory. Bank przy zamianie złotych na franki (i odwrotnie) stosował bowiem kurs wzięty ze swojej tabeli. W umowie nie było mowy, w jaki sposób ma być wyliczany ten kurs, tylko znajdowała się wzmianka, że bank go ustala. W praktyce oznacza to, że bank na wymianie każdego franka zarabiał kilka procent, a jeżeli miałby na to ochotę, to mógłby zarabiać nawet i kilkadziesiąt, bo tak skonstruowana była umowa. Zastosowanie własnych kursów od początku niwelowało korzyści kredytu we frankach, wystawiając konsumenta na nieograniczone ryzyko wzrostu raty. Niektóre banki, nawet rościły sobie prawo do ustalania oprocentowania, według własnych reguł, w oderwaniu od stawki LIBOR3M. Powyższe przypadki, to przykłady niedozwolonych klauzul, które bezsprzecznie występują w umowach kredytów frankowych. Więcej o nich możesz przeczytać w artykule: niedozwolone klauzule w kredytach frankowych

Mimo występowania w umowach klauzul niedozwolonych batalia z bankami była bardzo długa. Sądy przez wiele lat nie akceptowały faktu, że niedozwolone zapisy muszą być usunięte z umów i starały się “łagodzić” sprawę. Przełom przyniósł 2019 rok, kiedy o kredytach frankowych wypowiedział się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). Od tamtej pory orzecznictwo w polskich Sądach uległo zmianie o 180 stopni. W rezultacie w 2021 roku Frankowicze wygrywali ponad 95 %  spraw, które w większości kończyły się unieważnienie kredytu. Aby dołączyć do Frankowiczów, którzy pozbyli się swojego problemu, potrzebna jest pomoc doświadczonego prawnika od spraw Frankowych, który wie, w jaki sposób należy napisać skuteczny pozew przeciwko bankowi. Z pomocą Frankowiczom przychodzi tutaj kancelaria prawna Rajkowska.

Kancelarie Frankowe Legnica

Kancelarie frankowe Legnica - którą wybrać?

Jeżeli chodzi kancelarie frankowe Legnica, to warto postawić na jedną z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych w kraju, kierowaną przez adwokat Urszulę Rajkowską, której główna siedziba znajduje się we Wrocławiu. Jak już wcześniej wspominaliśmy, kancelarie frankowe to kancelarie prawne, zajmujące się tylko i wyłącznie prowadzeniem sporów z bankami. Powstały ze względu na duże zainteresowanie Frankowiczów pozywaniem banków. Adwokaci lub radcowie prawni z kancelarii frankowej, obsługują tylko Frankowiczów, przez co mogą skupić się na jak najlepszej jakości pozwów, tworzonych przeciwko bankom. Przekłada się to na wysoką skuteczność.  Sprawdzając kancelarie frankowe w  Legnicy i okolicach, warto dokładnie przyjrzeć się, czy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nie próbują podszywać się pod kancelarie prawne, co ma ostatnio miejsce. Pamiętaj, rozmawiaj z prawnikiem, nie pośrednikiem. 

Czytaj też ostatni wpis na blogu: Przewalutowanie kredytu we frankach – czy to się jeszcze opłaca? 

Pomoc Frankowiczom Legnica

Pomoc Frankowiczom w Legnicy polega na rzetelnym i indywidualnym podejściu do sprawy, tak aby maksymalizować szansę na zwycięstwo z bankiem. Każda umowa frankowa jest inna. Nawet umowy zawierane w jednym banku, w tym samym okresie, bardzo często się od siebie różnią. By przeciwdziałać skutkom, tych zmian dla wyniku sprawy frankowej, potrzebna jest indywidualna i dokładna analiza każdej umowy przed napisaniem i złożeniem pozwu. We właściwej interpretacji znajdujących się w niej zapisów i udowodnieniu, że są w niej niedozwolone klauzule, leży klucz do wygranej z bankiem. Rzetelne i indywidualne podejście do sprawy, zapewnia kancelaria adwokacka Rajkowska.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM