rekordowy kurs franka

Rekordowy kurs franka nie aż tak zły dla Frankowiczów?

Rekordowy kurs franka wcale nie jest tak zły dla Frankowiczów. Oczywiście mowa tu tylko o Frankowiczach, którzy zdecydują się na pozwanie banku, ponieważ mogą oni na tym dużo więcej zyskać. Niestety, pozostali Frankowicze, dalej będą musieli się zmagać z potężnym obciążeniem, jakim jest rosnąca wraz z kursem franka szwajcarskiego rata kredytu. 

Warto przypomnieć, że część osób brała kredyt hipoteczny, gdy kurs franka oscylował w granicach dwóch złotych i musi się teraz mierzyć z ponad dwukrotnie większą ratą. Wkrótce, może się jednak okazać, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i po latach wyrzeczeń i zmagania się ze zbyt wysoką ratą, Frankowicze dostaną od banku “zadośćuczynienie”. Oczywiście kluczem do tego jest wcześniejsze pozwanie banku i wygranie z nim sprawy frankowej. Obecnie sprawy frankowe z bankiem wygrywa ponad 95 % Frankowiczów, a w Sądach znajduje się obecnie już prawie 80 tysięcy takich spraw.

Czytaj także o: Roszczenia przeciwko bankowi, a sprzedaż nieruchomości objętej kredytem

 

Dlaczego kredyt we frankach się opłaca - analiza przypadku wygrania z bankiem przy rekordowym kursie franka

Pytanie dlaczego kredyt we frankach się opłaca, jest zadane dość przewrotnie, zaraz jednak przedstawimy swoje argumenty na poparcie taj tezy. Obecnie w Polskich sądach, zdecydowanie dominuje orzecznictwo związane z unieważnianiem kredytów we frankach. Zgodnie z teorią dwóch kondykcji (o rozdzieleniu roszczenia kredytobiorcy i banku), unieważnienie niesie ze sobą pewne skutki prawne. Po pierwsze bank musi oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty. Co więcej, jeżeli zobowiązanie kredytobiorcy, było spłacane we franku szwajcarskim, to bank będzie musiał oddać pieniądze w tej samej walucie. Przy rekordowym kursie franka szwajcarskiego, taki zwrot ze strony banku może oznaczać, bardzo duży zysk dla Frankowicza. Jeżeli spłata kredytu odbywała się we franku, gdy kurs wynosił 3 złote, a teraz wynosi 4,50, oznacza, spory zastrzyk gotówki. Rekordowe zwroty dla Frankowiczów z wysokim kredytem, wynoszą ponad 2 mln złotych powiększone o ponad 500 tys. CHF. 

Przy unieważnieniu kredytu, Frankowicz musi natomiast zwrócić do banku, tylko kwotę kredytu, którą otrzymał w dniu jego wypłaty. Bez odsetek, marż i prowizji. Po rozwiązaniu umowy okaże się więc, że Frankowicz miał najtańszy możliwy kredyt na rynku, a dodatkowo jeżeli spłacał raty we frankach szwajcarskich, to po ich oddaniu przez bank to faktycznie, jeszcze zarobi na rekordowym kursie franka szwajcarskiego. Dlatego kredyt we frankach się opłaca — oczywiście jeżeli zostanie skutecznie unieważniony przed Sądem przez kancelarię frankową.

Kancelaria do prowadzenia sprawy frankowej

Jeżeli interesuje Cię kancelaria do prowadzenia sprawy frankowej, warto zaufać doświadczonym adwokatom. Skonsultuj swój kredyt z kancelarią adwokacką Rajkowska. Zgłoś się poprzez formularz na dole strony lub stronę kancelarii. Nie warto zwlekać, ponieważ w sądach jest już prawie 80 tysięcy spraw frankowych i wkrótce Frankowicze, utkną w koleje oczekujących na rozprawę z bankiem.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM