kurs franka szwajcarskiego 2024

Kurs franka szwajcarskiego 2024 -przewidywania dla Frankowiczów

Według przewidywań ekspertów kurs franka w 2024 roku powinien utrzymywać się na obecnym poziomie, z możliwością delikatnej korekty cenowej. Spodziewamy się, że kurs będzie zawierał się w przedziale od 4,20 do 4,60 PLN. Niska inflacja w Szwajcarii, powinna sprawić, że stopy procentowe zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie.

Polska dokonuje szeregu proinflacyjnych wydatków związanych z polityką socjalną, co może mieć wpływ na wzrost inflacji i osłabienie złotego, ale istnieje bardzo duża szansa, że efekt ten zostanie zniwelowany przez stabilny wzrost gospodarczy i napływ zagranicznego kapitału — fundusze z KPO, zagraniczne inwestycje.

Wobec takich przewidywań spodziewamy się stabilizacji kursu polskiej waluty względem innych walut lub nawet powolnego umacniania się polskiego złotego. Należy jednak pamiętać, że to tylko prognoza,  frank szwajcarski jest walutą, do której płynie kapitał, gdy rośnie niepewność na światowych rynkach, a o tę dziś nietrudno — np. kolejny konflikt zbrojny.

Czytaj także:Czy ktoś z Frankowiczów wygrał z bankiem 2024 rok ?

Pozwij bank z kancelarią frankową

Uniezależnij się od kursu franka szwajcarskiego i już dziś Pozwij bank z kancelarią frankową. Nie pozostawiaj przypadkowi wysokości swoich rat kredytu hipotecznego i rozwiąż ten problem raz na zawsze.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego i odkryj jak kancelaria adwokacka Rajkowska może Ci pomóc w osiągnięciu finansowej wolności.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM