kredyty frankowe II instancja

Kredyty frankowe II instancja

Sprawy o kredyty frankowe zazwyczaj toczą się zarówno w I jak i II instancji. Dzieje się tak dlatego, że bank chcą oddalić w czasie swoją przegraną, co opóźni konieczność zwrotu środków dla kredytobiorcy i pozwoli bankowi w sposób bardziej równomierny rozłożyć straty. Obecnie banki praktycznie zawsze odwołują się od przegranych wyroków, a jeżeli tego nie zrobią to zwykle wynika to z przeoczenia terminu, niż z celowej rezygnacji.

Po ogłoszeniu wyroku, każda ze stron ma 7 dni na złożenie do Sądu wniosku o uzasadnienie wyroku. Po otrzymaniu uzasadnienia przegrany ma 14 dni na złożenie apelacji. Po złożeniu apelacji, kredyty frankowe w II instancji będzie rozpatrywał wyznaczony Sąd. W zależności od obłożenia innymi sprawami Sądu apelacyjnego, na kolejną rozprawę przyjdzie nam poczekać nawet kolejne kilka miesięcy.

Wyrok Sądu apelacyjnego to już ostatni krok do wygranej z bankiem i odzyskania przez Frankowicza swoich pieniędzy, dlatego warto na niego poczekać.

Czytaj także: Kancelarie frankowe Gniezno, pomoc Frankowiczom

Kancelaria - pozwanie banku

Jeżeli chcesz pozbyć się kredytu frankowego, najkorzystniejszą opcją jest pozwanie banku. Żeby to zrobić, warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii prawnej Rajkowska.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony, a we wszystkim Ci pomożemy.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM