kredyty frankowe Gdańsk

Kredyty Frankowe Gdańsk, pomoc frankowiczom

Jeżeli chodzi o kredyty frankowe Gdańsk, to pomoc Frankowiczom zapewnia kancelaria prawna Rajkowska, obsługująca Frankowiczów z terenu całego kraju. Gdańsk jest jednym z miast w Polsce, w których jest największy odsetek Frankowiczów, co stanowi poważny problem dla lokalnej społeczności. Na szczęście od wyroku TSUE w 2019 roku, orzecznictwo w polskich Sądach uległo drastycznej zmianie i obecnie Frankowicze wygrywają ponad 95 % spraw z bankami. Dzieje się tak, ponieważ kredyty frankowe zawierają niedozwolone klauzule, co stanowi podstawę do ich unieważnienia lub odfrankowienia na drodze Sądowej. Sama sprawa frankowa trwa około 2-3 lata, jednak ze względu na ogromny przyrost liczby Frankowiczów, która chce pozywać banki (obecnie to prawie 80 tysięcy złożonych pozwów), okres trwania sprawy może się wydłużyć do 3-4 lat, a w dalszej perspektywie nawet do 4-5. Dlatego nie warto czekać i najlepiej już dziś skontaktować się z adwokatem w celu pozwania banku i odzyskania od niego nadpłaty lub unieważnienia całego kredytu.

kredyty frankowe Gdańsk

Pomoc Frankowiczom Gdańsk - dlaczego kredyty frankowe można unieważnić

Pomoc Frankowiczom w Gdańsku to także uświadamianie im, że mogą wygrać z bankiem i odzyskać nadpłacone przez wzrost kursu franka szwajcarskiego raty.

Występujący w kredytach frankowych mechanizm indeksacji jest niedozwolony. Banki dokonywały przewalutowanie kredytu i obliczania wysokości rat należnych do spłaty na podstawie własnych tabel bankowych. W umowie kredytu frankowego nie jest opisane, w jaki sposób tabele bankowe miały być kształtowane. W praktyce oznacza to, że bank mógł dowolnie ustalić kurs wymiany, zarabiając wiele procent na samym spreadzie walutowym. Nie rozstrzygnięta pozostaje także kwestia, skąd banki miały franka szwajcarskiego, którego pożyczały, ponieważ istnieje podejrzenie, że istniał on tylko wirtualnie jako zapis w banku. W umowach frankowych znajdują się także inne zapisy, które naruszają prawa ochrony konsumenta obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. TSUE wielokrotnie orzekał, że niedozwolone zapisy nie mogą być zastąpione przez bank nowymi, ale powinny zostać z umowy frankowej wykreślone. W zależności od konstrukcji umowy wykreślenie niezgodnych z prawem zapisów może mieć różne konsekwencje i przełożyć się na odfrankowienie kredytu (jego powrót do postaci złotowej, przy pozostawieniu oprocentowania stawką LIBOR3M) lub jego całkowite unieważnienie (umowę traktuje się jako nigdy nie istniejącą, następuje zwrot świadczeń bazowych).

Czytaj także ostatni wpis na blogu: Pomoc Frankowiczom Świdnica, kredyty frankowe

Kancelarie frankowe Gdańsk

Jeżeli chodzi kancelarie frankowe Gdańsk, to wiele z nich powstało całkiem niedawno. Kancelarie frankowe to kancelarie adwokackie, które prowadzą tylko i wyłącznie sprawy Frankowiczów. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie pozywaniem banków, część kancelarii postanowiła zawiesić inne sprawy i od wielu lat skupia się tylko i wyłącznie na pomaganiu Frankowiczom, przez co bardzo dobrze orientuje się w tej tematyce. Skutkuje to maksymalizacją szans na wygraną z bankiem i bardzo dobrymi rezultatami na sali Sądowej. Dlatego warto postawić na doświadczone w sprawach frankowych kancelarię, które obsługują sprawy z terenu całej Polski — takie jak kancelaria prawna Rajkowska.  Kredyty frankowe w Gdańsku już wkrótce mogą przestać być problemem.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM