spłacony kredyt frankowy a pozew

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Spłacony kredyt frankowy a pozew? To pytanie które często zadają sobie frankowicze. W wyniku wzrostu kursu franka wiele osób postanowiło spłacić kredyt przed wymaganym terminem. Obecnie część z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że jeżeli ma spłacony kredyt frankowy wciąż może złożyć pozew przeciwko bankowi. Wydaje im się, że skoro dokonali spłaty kredytu, to zaakceptowali znajdujące się w umowie niedozwolone klauzule i nie mogę odzyskać nadpłaconych rat.
Jeżeli też tak uważasz to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeżeli od daty spłaty kredytu nie minęło 10 lat, to wciąż możesz walczyć o swoje prawa.
Podsumowując spłacony kredyt frankowy a pozew? Tak to da się zrobić! Spłata kredytu nie usunęła przecież znajdujących się w nim niedozwolonych klauzul. Wygrana z bankiem jest jak najbardziej możliwa. W całości spłacony kredyt we frankach, ułatwi sposób rozliczenia z bankiem. W razie unieważnienia kredytu, bank będzie musiał zwrócić różnicę pomiędzy kwotą jaką otrzymał klient w dniu wypłaty świadczenia, a kwota jaką oddał bankowi, która była znacząco większa przez wzrost kursu szwajcarskiej waluty, odsetki i naliczone marże.

Spłacony kredyt we frankach - co dalej

W przypadku gdy klient ma spłacony kredyt we frankach, podobnie jak w tych wciąż spłacanych, zalecamy bezpłatną analizę umowy kredytu jako pierwszy krok do odzyskania nadpłaconych rat. Adwokat od spraw frankowych, dokładnie przeanalizuje zapisy zawarte w umowie pod kątem występowania niedozwolonych klauzul. Sprawdzi, czy pozwanie banku jest możliwe, czy są szanse na wygraną i na jaką kwotę można wystosować roszczenie. W bezpłatnej analizie umowy kredytu, jeżeli posiada one zapisy kwalifikujące do jej unieważnienia, adwokat przedstawi również ofertę współpracy z kancelarią. W razie podjęcia współpracy przez klienta, adwokat zacznie kierować sprawą. Pomoże zebrać potrzebne dokumenty, zgłosi reklamację, aby przerwać termin przedawnienia i finalnie dbając o merytorykę i poprawność sprawy pozwie bank. W naszej kancelarii rozumiemy, że sam fakt pozwania instytucji finansowej jest dla klienta stresujący, dlatego z naszej strony może liczyć na doskonały kontakt, indywidualne podejście do sprawy i minimalizację wszystkich formalności.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM