spłacony kredyt frankowy a pozew

Spłacony Kredyt Frankowy a pozew w 2023 r

Spłacony kredyt frankowy a pozew w 2023 roku? Tak to możliwe. Frankowicze mogą pozwać bank nawet po całkowitej spłacie kredytu CHF i mają prawo żądać od banku zwrotu nadpłaconych rat, odsetek, marży, a nawet prowizji, co przekłada się zazwyczaj na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. 

Całkowita spłata kredytu we frankach, w żaden sposób nie usunęła z umowy niedozwolonych zapisów. Sąd ma więc solidną podstawą do anulowania całego kredytu — tak samo, jak w przypadku kredytów nadal spłacanych. Wygrana z bankiem jest bardzo prawdopodobna, bo około 98% procesów kończy się wygraną Frankowiczów, a w całości spłacony kredyt we frankach dodatkowo ułatwi sposób rozliczenia się z bankiem poprzez tzw. teorię dwóch kondykcji.

Po całkowitej spłacie kredytu frankowego warto pozwać bank. Kwota, jaką odzyska Frankowicz zależy przede wszystkim od różnic kursowych CHF do PLN w momencie wypłaty kredytu i w momencie spłaty poszczególnych rat. Nie warto czekać, aż tę kwotę “zje inflacja” i warto zgłosić się ze swoją sprawą do kancelarii Rajkowska już dziś, zanim kolejki w Sądach jeszcze bardziej wzrosną. Kancelaria ustali jaką kwotę można odzyskać od banku i przedstawi ofertę współpracy.

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Spłacony kredyt frankowy a pozew w 2023 roku

Jeżeli masz spłacony kredyt frankowy, to pozew jest obecnie jedyną szansą na odzyskanie od banku swoich pieniędzy. Osobom ze spłaconym kredytem we frankach nie są i bardzo prawdopodobne, że nigdy nie będą proponowane ugody.

Frankowicze szturmują Polskie Sądy, w których na początku 2023 roku jest już ponad 100 tysięcy spraw. Choć ta liczba już jest ogromna, to zaledwie wierzchołek góry lodowej — tylko 15 % wszystkich udzielonych kredytów frankowych. Dlatego bankom tak bardzo zależy, by ograniczać świadomość konsumentów, straszyć ich bezprawną opłatą za bezumowne wynagrodzenie za korzystanie z kapitału i udawać, że sprawa kredytów frankowych ma jeszcze wiele niewiadomych, chociaż Frankowicze wygrywają ponad 98 % swoich spraw. Mimo że z ponad 700 tysięcy kredytów frankowych, jedna trzecia to kredyty już obecnie spłacone, to w większości tylko osoby z aktywnie spłacanymi kredytami frankowymi pozywają banki. To duży błąd.

Jeżeli Frankowicz, który już całkowicie spłacił kredyt, wygra z bankiem, to jego umowa zostanie uznana za nieważną. Oznacza to, że bank będzie musiał oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie będzie mógł zażądać jedynie zwrotu wypłaconej kwoty kredytu, ale bez marż, prowizji i odsetek. W ten sposób Frankowicz nie tylko odzyska nadpłacone raty, ale także marże, prowizje i odsetki, jakie latami pobierał od niego bank. To zdecydowanie się opłaca

Spłacony kredyt frankowy a pozew

Całkowicie spłacony kredyt we frankach — dlaczego pozew jest skuteczny

Jeżeli chodzi o całkowicie spłacony kredyt we frankach to pozew przeciwko bankowi jest bardzo podobny do pozwu dla kredytu ciągle spłacanego. W pozwie podnoszone są kwestie nieprawidłowego skonstruowania umowy przez bank, jednostronnego przyznania sobie przez kredytodawcę prawa do kształtowania wysokości raty kredytu przez wykorzystanie własnych tabel kursowych, czy brak należytej informacji o ryzyku, jakie wiąże ze sobą kredyt walutowy. 

Do pozwu wykorzystuje się orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, aktualne orzecznictwo polskich Sądów, prawo cywilne, przepisy dotyczące ochrony konsumenta. Umowy kredytowe, różnią się od siebie, nawet jeżeli były zawierane w jednym banku w podobnym terminie i do tych różnic dostosowywane są pozwy pisane przez doświadczonych prawników, dlatego ważne jest, by sprawą zajmowali się zaznajomieni w sprawach frankowych adwokaci, którzy właściwie dobiorą argumentację do konkretnego pozwu. Indywidualne podejście do każdej umowy drastycznie zwiększa szanse na zwycięstwo przed Sądem (Frankowicze wygrywają ponad 98% spraw).

Czytaj także: Frankowicze pko bp

Spłacony kredyt we frankach — co dalej

W przypadku gdy Frankowicz całkowicie spłacił kredyt we frankach, zalecamy jak najszybsze zgłoszenie się do adwokata, celem wstępnej analizy umowy. 

W analizie adwokat wskaże, jakie są szanse na wygraną z bankiem i jaką kwotę będzie można od banku odzyskać. 

Nie czekaj dłużej i już dziś skonsultuj swój kredyt z adwokatem. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM