millennium bank kredyt we frankach

Millennium bank – kredyt we frankach

W Millennium bank kredyt we frankach to typowy przykład kredytu indeksowanego z niedozwolonymi klauzulami, które dają możliwość jego unieważnienia. W Millennium banku kredyt we frankach był tak naprawdę skomplikowanym instrumentem finansowym. Klient określał jaką kwotę w PLN chciał otrzymać i na tej podstawie wyliczane było jego saldo zadłużenia w CHF. Oznacza to, że im niższy kurs franka do złotego w dniu wypłaty kredytu, tym większe było zadłużenie we frankach, co szczególnie miało wpływ na osoby biorące kredyty frankowe przy kursie sięgającym poniżej 2 zł.

Kredyt we frankach w millennium bank– niedozwolone klauzule

W przypadku millennium bank do przewalutowania złotówek na franki szwajcarskie wykorzystywane były własne tabele kursowe, przez co bank miał wpływ na dowolność w kształtowaniu wysokości spłacanej raty, o czym klient nie był informowany w umowie. Dodatkowo w tabelach kursowych prezentowanych przez bank, był wyraźny podział na koszty kupna i sprzedaży franka, przez co bank zarabiał także na spreadzie walutowym, mimo że klient, franka szwajcarskiego widział tylko wirtualnie jako zapis księgowy. Dodatkowo umowa kredytu we frankach podpisana przez klienta z Millennium Bankiem była bardzo nieprzejrzysta i nieprecyzyjna czym jawnie naruszała jego prawa jako konsumenta.

Millennium bank – unieważnienie kredytu frankowego - dlaczego jest możliwe

Wyrok TSUE z 2019 roku przyczynił się do masowego unieważniania kredytu frankowego w sprawach przeciwko Millennium bank. Europejski Trybunał Sprawiedliwości jednoznacznie wskazał, że z umowy należy usunąć niedozwolone klauzule abuzywne, także jeżeli skutkuje to unieważnieniem kredytu. Niestety mimo decyzji Trybunału, nikt nie zaproponował Frankowiczom systemowego rozwiązania sprawy i żeby unieważnić kredyt frankowy w Millennium bank wciąż muszą korzystać z pomocy kancelarii prawnych. Obecnie ponad 90% Frankowiczów wygrywa swoje sprawy z bankiem.

Ugody z bankiem Millenium

Coraz częściej mówi się o możliwości ugody frankowej z bankiem Millennium. Kredytobiorcy otrzymują już nawet takie propozycje. Bank Millenium często proponuje klientom przyjęcie stałego kursu CHF, przez co miałby on być pozbawiony ryzyka walutowego. Jednak kursy proponowane przez bank wydają się mocno zawyżone w stosunku do tego jaką korzyść mógłby odnieść kredytobiorca w przypadku wygrania procesu, co skłania Frankowiczów z Millennium bank do jeszcze częstszego składania pozwów przeciwko bankowi. W przypadku wielu kredytów różnica pomiędzy ugodą a wygraną może spowodować różnicę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ugoda jest “pewna” a proces wygrywa “tylko” 90% Frankowiczów, ale rozumiemy, że nie każdy chce podejmować ryzyko.  Mimo wszystko każdą propozycję ugody najlepiej jest przedstawić kancelarii prawnej wraz z umową kredytu chf, by sprawdzić czy propozycja banku jest „uczciwa” i czy nie jest to kolejna próba „nabicia” klienta. Warto też zastanowić się dlaczego banki z propozycją ugody zaczęły wychodzić w momencie w którym zaczęły przegrywać ponad 90% spraw w Sądach.

Co dalej z kredytem we frankach w Millennium Bank

W przypadku Millennium bank kredyt we frankach to najczęściej standardowy kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego. Zapisy w umowie kredytu mogą się jednak różnic między sobą, dlatego w przypadku chęci pozwania banku ważne jest postawienie na doświadczonego prawnika, który zapewni właściwą argumentację pozwu. W związku z wieloma niedozwolonymi klauzulami, które mają kluczowy wydźwięk dla ważności umowy, kredyt we frankach w Millennium bank można unieważnić. Po szczegóły należy skontaktować się z kancelarią poprzez formularz na dole strony lub stronę główną.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM