wygrana z bankiem frankowicze

Frankowicze, czy wygrana z bankiem jest możliwa

Wygrana z Bankiem

Artykuł przedstawia cztery podstawowe zagadnienia, dzięki którym wygrana Frankowicza z bankiem jest możliwa. Rozpocznijmy jednak od podstawowej definicji kredytu. Termin kredyt wywodzi się od łacińskiego słowa credere oznaczającego ufać, wierzyć co przekładając na dzisiejszy kontekst oznacza, że bank przekazując kredytobiorcy środki, wierzy, że ten mu te środki odda, oczywiście nie jest to zaufanie bezwarunkowe, ale podparte licznymi zabezpieczeniami jak np. hipoteka, wkład własny i pobierane od pożyczonej kwoty odsetki.

Niestety banki traktują zaufanie jak drogę jednokierunkową z której tylko one mogą korzystać, zamieszczając w umowach niedozwolone klauzule, ostro przekraczając granice nie tylko dobrego smaku, ale i prawa. Jeśli jesteś frankowiczem to właśnie teraz jest najlepsza pora by wycofać z banku swój kredyt zaufania i odzyskać bezprawnie nadpłacone raty lub unieważnić umowę kredytową.

          Jeśli wydaje ci się, że nie masz szans by pokonać bank, to nic bardziej mylnego. Z bankiem można wygrać. Praktyki stosowane przez banki są niezgodne z literą prawa, nie tylko polskiego ale i międzynarodowego, a dzięki właściwej argumentacji prawno-ekonomicznej, którą zapewniamy w naszej kancelarii, wygrana z bankiem staje się wysoce prawdopodobna. Sprawdź poniżej kilka z niedozwolonych praktyk stosowanych przez banki i przekonaj się sam jak wielką rolę pełnią one w całej konstrukcji umowy.

Czytaj także: Kredyty Frankowe jak to naprawdę wygląda

Wygrana z bankiem jest możliwa

1.  Banki nie udzielały kredytów we franku, ale kredyty w złotówkach przeliczane na wartość franka po kursie złotego ( tzw. indeksowanie do franka). Oznacz to, że klient banku tak naprawdę nie otrzymywał nigdy kredytu w szwajcarskiej walucie, ale skomplikowany instrument finansowy, o którego mechanice nie był informowany. Biorąc pod uwagę analizy makroekonomiczne do których bank ma dostęp, pokazujące długoterminowy trend umacniania się franka (więcej przeczytasz w artykule DLACZEGO KURS FRANKA BĘDZIE RÓSŁ) a z którymi nie był zapoznany kredytobiorca, dany instrument finansowy (bo kredytem walutowym tego tworu nazwać nie można) ofiarowany przez bank cechował się asymetrią ryzyka.

2. Ogromne zdziwienie wśród prawników i ekonomistów budzi sposób w jaki banki obliczały ratę kredytu. W tym przypadku przewalutowanie franka na złotego odbywało się o zgrozo po tabelce przedstawianej przez bank. Nie dość, że umowa nie określa w jaki sposób przeliczane są kursy, to banki zamiast  zachować jakieś pozory uczciwości i przyjąć np. średni kurs według NBP z 3 dni, to uzurpowały sobie prawo do przedstawienia własnego kursu, obarczone jeszcze dodatkowo własnym swapem – przelicznikiem kupno/sprzedaż, a przecież to właśnie indeksacja – mechanizm zamiany franków na złotówki jest sercem tego instrumentu finansowego, a nie został on nawet opisany w umowie.

3.   Umowy bankowe nie wskazują czy ten instrument finansowy (niesłusznie zwany przez banki kredytem walutowym) będzie rozliczany po kursie gotówkowym, czy bezgotówkowym. Kolejna bardzo ważna luka w umowie, o której według swojego uznania decydował bank.

4.    Umowa którą zaproponował frankowiczom bank, by nosiła znamiona uczciwości i legalności prawnej powinna zostać podzielona na dwie części – kredyt złotówkowy oprocentowany według stawki WIBOR i swap walutowo-procentowy zamieniający WIBOR na LIBOR (czym jest WIBOR i LIBOR dowiesz się tutaj STAWKA LIBOR, ANEKSY I KREDYTY FRANKOWE). Z przedstawieniem potencjalnego ryzyka. Jak wszyscy wiemy tak się jednak nie stało, Zamiast dwóch umów powstała jedna pełna nadużyć po stronie banku i strat poniesionych przez jego klienta.

M.in z tych powodów możliwe staje się odfrankowienie lub unieważnienie kredytu. Niektóre banki wymagały od klientów by ten podpisał się pod aktem zapoznania z ryzykiem kredytu walutowego, jednak w istocie nie informowały go w żaden sposób w jak dziwny instrument finansowy jest wciągany. Taki akt jest wart więc tyle samo co zaufanie jakie pozostało w społeczeństwie do banków i również może być bardzo łatwo podważony, a wygrana z bankiem frankowicza jest dalej możliwa. Frankowicze wygrywają coraz częściej(link)

Jeśli jesteś frankowiczem skontaktuj się z nami. Najważniejszy jest pierwszy krok. Chodź wiele rzeczy, szczególnie na początku może wydawać się niejasnych, zawiłych, to z pewnością możemy Ci pomóc. Odzyskamy nadpłaty lub przywrócimy obecną ratę do jej pierwotnych rozmiarów. Zadzwoń już dziś i przedstaw nam swoją umowę kredytu we frankach do bezpłatnej analizy, a my sprawdzimy czy Twoim przypadku wygrana z bankiem jest możliwa.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM