Bank Svenska Handelsbanken AB kredyty frankowe

Kredyt frankowy Svenska Handelsbanken AB – kancelaria prawna

Kredyt frankowy w Banku Svenska Handelsbanken AB, także można unieważnić. Bank ten, nie należał do zbyt popularnych w Polsce, dlatego przeciwko niemu nie toczy się dużo spraw frankowych i często informacje o wygranej Frankowiczów z Svenska Bank, giną w natłoku wygranych z innymi bankami, których są już dziesiątki tysięcy. 

Svenska Handelsbanken AB, to bank Szwedzkiego pochodzenia, obecny w Polsce od 1997 roku, który obecnie wycofał się z Polskiego rynku. W latach 2005-2009 bank oferował umowy frankowe, które podobnie jak w przypadku innych banków, zawierały niedozwolone klauzule, będące podstawą do ich anulowania.

Tzw. klauzule abuzywne z Banku Svenska, m.in przyznają mu prawo do jednostronnego przeliczania kursu franka do złotego po dowolnym kursie, co naraziło kredytobiorców na szkodę, ponieważ bank zawyżał swoje marże.

Dlatego odpowiednio przygotowana kancelaria prawna może pozwać bank i uzyskać anulowanie kredytu. Frankowicze obecnie wygrywają 98% takich spraw, co jest najlepszym dowodem, że w sporze z bankami to Frankowicze mają rację.

Czytaj także: Frankowicze Getin Bank – Upadłość – Najnowsze Wiadomości

Kredyt frankowy Svenska Bank jak pozwać bank

Pozwanie banku o kredyt frankowy jest stosunkowo proste. Wystarczy skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii adwokackiej, która przeprowadzi Frankowicza przez proces. Przed samym pozwaniem banku, Frankowicz będzie musiał wyciągnąć z banku zaświadczenia dotyczące spłat rat kredytu, żeby możliwe było ustalenie, jaką kwotę wpłacił już do banku. Następnie złożona zostanie reklamacja i jeżeli bank dobrowolnie nie zgodzi się na anulowanie kredytu, zostanie pozwany,

W przypadku anulowanie kredytu bank musi oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a Frankowicz musi oddać tylko i wyłącznie pożyczoną kwotę w polskich złotych, z dnia wypłaty kredytu, czyli bez marż, odsetek, prowizji i bez przeliczania kredytu między frankiem a złotówką. Kredyt w takim przypadku jest więc praktycznie “darmowy”. Co wywołało oburzenie wśród banków i liczne próby pozwania kredytobiorców o tzw. wynagrodzenia z korzystanie z kapitału. Na szczęście dla Frankowiczów, prawo nie przewiduje takiego “wynagrodzenia”, a w wielu uzasadnieniach można przeczytać, że “darmowy kredyt” to kara dla banku za wprowadzania konsumenta w błąd i zawieranie w umowie niedozwolonych zapisów.

Jeżeli chcesz pozować bank, nie czekaj i jeszcze dzisiaj skontaktuj się z kancelarią prawną Rajkowska.

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM