Kancelarie frankowe kraków

Kancelarie Frankowe Kraków – pozbądź się kredytu CHF

Kancelarie Frankowe Kraków to kancelarie adwokackie, skupiające doświadczonych prawników, którzy skupiają się tylko i wyłącznie na prowadzeniu spraw frankowych. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie pozywaniem banków, adwokacki mogą skupić się tylko na jednej rzeczy, przez co efekty przez nich odnoszone są spektakularne – 98% spraw frankowych, kończy się wygraną Frankowiczów. Pomoc Frankowiczom w pozwaniu banku i odzyskaniu swoich pieniędzy, świadczy m.in. kancelaria prawna Rajkowska.

Kredyty frankowe w Krakowie były bardzo popularne, o czym świadczy fakt, że w przeliczeniu na 100 dorosłych mieszkańców, około 8 z nich ma lub miało kredyt frankowy. Taki kredyt wiązał się niższym oprocentowaniem, przez co charakteryzował się niższymi ratami i wyższą zdolnością kredytową, pozwalającą na zakup wymarzonego mieszkania. Banki bardzo często zaniżały zdolność kredytową w złotówkach, tak aby nakłonić kredytobiorców na hipotekę frankową, ponieważ za udzielnie kredytu w CHF, doradcy kredytowi otrzymywali większe prowizje.

Kredyty we frankach zawierają w sobie tzw. klauzule abuzywne (klauzule niedozwolone), które są podstawą do tego, aby Sąd stwierdził nieważność całej umowy, co dzieje się w 98% przypadków i jest traktowane jako zwycięstwo Frankowiczów. W przypadku gdy umowa zostaje uznana za Sąd za nieobowiązującą, następuje rozliczenie świadczeń między bankiem a Frankowiczem. Tzn. bank jest zobligowany oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie Frankowicz musi oddać wypłaconą kwotę kredytu — z dnia jego wypłaty, w polskich złotych, bez odsetek, marż, prowizji i innych ubezpieczeń. 

Korzyść Frankowicza jest więc bardzo duża. Jeżeli rzetelnie spłacał raty, które były nawet dwukrotnie zawyżone przez wzrost kursu franka, to bardzo często okaże się oddał już do banku więcej niż pożyczył.  Pozostałe saldo zadłużenia przestaje więc istnieć, dodatkowo kredytobiorca może liczyć na zwrot ewentualnych nadpłat ponad pierwotną kwotę kredytu. Zazwyczaj suma korzyści to nawet kilkaset tysięcy złotych zachowane w kieszeni. 

 

Pomoc Frankowiczom Kraków — dlaczego można pozbyć się kredytu frankowego

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, bardzo duża część z nich wciąż nie wie, że może pozbyć się kredytu we frankach. Oczywiście konieczna jest właściwa interpretacja przepisów prawa — pomoc Frankowiczom w Krakowie w tej sprawie zapewniają wykwalifikowani adwokaci. Podstawą do anulowania kredytu we frankach jest fakt, że w prawie każdej zawartej z bankiem umowie znajdują się niedozwolone zapisy. Zostało to potwierdzone licznymi wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) oraz orzeczeniami polskich Sądów, w tym Sądu Najwyższego.

W umowach frankowych, banki bardzo często wykorzystywały własne tabele kursowe. Dokonywały przeliczenie franka na złotówki po swoim wewnętrznym kursie, zarówno podczas wypłaty kredytu, jak i spłaty rat, przez co zyskiwały dodatkowo na spreadzie walutowym kilkuprocentową “marżę”, co dawało nawet kilkadziesiąt tysięcy dodatkowego zysku na każdym kredycie i nie było o tym mowy w umowie. W wielu przypadkach kredyt walutowy był całkowicie wirtualnym tworem, banki nie miały franków szwajcarskich, a wszystkie operacje dokonywały na podstawie złotówki i jej własnego przeliczanie po sztucznie ustalanym kursie.

W efekcie jedyną stroną ponoszącą ryzyko kredytu walutowego był klient, a bank zabezpieczał swoje pozycje i cieszył się dodatkowych zysków.

Czytaj także: Bank handlowy – jak pozbyc się kredytu we frankach

Kancelarie frankowe Kraków — Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi o kancelarie frankowe w Krakowie, czyli kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzeniem spraw frankowych, to zachęcamy do kontaktu z Adwokat Urszulą Rajkowską, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM