biegły w rozprawie frankowej

Kim jest biegły na rozprawie frankowej ?

Choć orzecznictwo w sprawach frankowych jest bardzo korzystne dla Frankowiczów – 98% Frankowiczów wygrywa z bankiem, to sprawy frankowe potrafią być bardzo skomplikowane. W wielu przypadkach Sędziowie decydują się na korzystanie z opinii biegłego. Biegły to specjalista w dziedzinie finansów, bardzo często to osoba z tytułem naukowym np. doktora ekonomii, czy posiadającą np. licencję doradcy inwestycyjnego. Ocena biegłego często służy do określania dokładnej wartości przedmiotu sporu, czyli kwoty, jaką Frankowicz żąda od banku np. w przypadku odfrankowienia umowy. Biegły zajmuje się sprawami finansowymi i zazwyczaj nie ma wpływu na decyzję Sądu w kwestii prawnej, choć może wyrazić swoją opinię. 

Koszt biegłego pokrywa powód, a w przypadku wygrania sprawy frankowej, koszt ten jest mu zwracany. Biegły w sprawie frankowej może kosztować około tysiąca złotych, choć wszystko zależy od charakteru i stopnia skomplikowania sprawy frankowej.

Czytaj także: Reklamacja do banku na kredyt CHF – o co chodzi?

Kancelaria do pozwania banku

Jeżeli chcesz pozwać bank w sprawie frankowej to nie czekaj dłużej. 

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony i odkryj co dla Ciebie może zrobić kancelaria prawna Rajkowska.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM