Kiedy opłaca się pozwać bank o kredyt frankowy

Kiedy opłaca się pozwać bank o kredyt frankowy – 2024

Frankowicze coraz częściej decydują się na pozwanie banku. Pod koniec 2023 roku liczba spraw frankowych w Sądach wynosiła prawie 150 tysięcy, a prawdopodobnie do końca 2024 roku będzie to już 200 tysięcy. Kolejne korzystne wyroki TSUE tylko zwiększają zainteresowanie pozywaniem banków, a Frankowicze wygrywają obecnie 99% swoich spraw.

Praktycznie każda umowa frankowa zawiera w sobie niedozwolone zapisy, dlatego można ją podważyć. Zalecamy, by nie odkładać decyzji o pozwaniu banku na później, bo kolejki w Sądach już teraz powodują, że na prawomocny wyrok Sądu trzeba czekać średnio 3 lata, a czas ten będzie tylko się wydłużał w miarę napływu kolejnych powództw przeciwko bankom.

Bank opłaca się pozwać o kredyt frankowy w prawie każdym przypadku — nie ma tu znaczenia, czy kredyt jest aktywny, czy został już spłacony. Wygrana z bankiem będzie skutkowała tym, że bank będzie musiał zwrócić nadpłacone raty, odsetki, marże i prowizje, co opłaca się każdemu kredytobiorcy. Podobnie nie ma znaczenia bank, w którym udzielono kredytu, bo wbrew narracji prowadzonej przez niektóre banki, wszystkie umowy można podważyć na tych samych zasadach.

Jedynym wyjątkiem, w którym nie opłaca się pozywać banku jest niewielka kwota roszczenia — np. niewielki kredyt, zazwyczaj zaciągnięty w okresie gdy frank kosztował około 3 złote. W takich przypadkach Frankowicz może przykładowo zyskać kilkanaście tysięcy złotych, ale sporą część tej kwoty przeznaczy na wynagrodzenie kancelarii zarówno początkowe jak i późniejszy success fee za wygraną sprawę, co czyni proces mało opłacalnym. Obecnie jednak wielu Frankowiczów nie zdaje sobie sprawy jak dużą kwotę mogą odzyskać od banku, dlatego nie decyduje się na proces, mimo że kwotę, o jaką można pozwać bank łatwo jest sprawdzić.

Czytaj także: Frankowicze najnowsze wiadomości — rozpoczynamy 2024 rok, co dalej?

Pozwanie banku - kancelaria Rajkowska

Jeżeli nie wiesz, czy opłaca Ci się pozwać bank o kredyt frankowy nie czekaj dłużej i zapytaj się nas — to nic nie kosztuje. Kancelaria Rajkowska przygotuje analizę umowy, w której znajdzie się kwota, o jaką można pozwać bank, szacowane szanse na wygraną oraz dokładne koszty procesu, tak abyś sam mógł podjąć decyzję czy proces jest wart zachodu. 

Z naszego doświadczenia wynika, że prawie 90% spraw frankowych kwalifikuje się do pozwania banku pod względem wyraźnej opłacalności finansowej dla kredytobiorcy.

Kancelaria Rajkowska oferuje kompleksową pomoc kredytobiorcy w uzyskaniu odfrankowienia kredytu, stwierdzenia jego nieważności lub też analizie ugody frankowej, jaką przedstawił bank. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony lub telefonicznie.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM