Jaka kancelaria dla Frankowiczów

Jaka Kancelaria dla frankowiczów ?

Jaka Kancelaria dla Frankowiczów? – To pytanie, które nurtuje kredytobiorców frankowych w całej Polsce. Większość z nich atakowana reklamami staje przed trudnym i niezwykle ważnym wyborem. Wybór kancelarii przełoży się bowiem na wynik sprawy z bankiem, a tą jak wiadomo można prowadzić tylko raz. Zlecając sprawę nie mamy gwarancji określonego wyroku.  Stopień zawiłości umów kredytów frankowych sprawia, że w pozornie podobnych sprawach, należy napisać dwa zupełnie różne pozwy, a „know-how” jest udziałem tylko najbardziej doświadczonych pełnomocników frankowych. Poniżej przygotowany zostanie krótki poradnik, którego celem jest pomoc w odpowiedzi na pytanie jaka kancelaria dla Frankowiczów jest odpowiednia. 

Kancelaria dla Frankowiczów

Jak znaleźć kancelarię dla Frankowiczów?

Kancelarii dla Frankowiczów szukajmy wśród kancelarii prowadzonych przez adwokatów, unikając spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (z o.o.) lub akcyjnych (S. A.) Najlepiej samemu zainicjować poszukiwania, poprzez wpisywanie w google tematycznych fraz np. kredyt we frankach adwokat + miasto (Wrocław, Warszawa itp.) i skorzystać z podpowiedzi na mapce google lub rozpytanie wśród znajomych i rodziny. Warto skierować zapytania do kilku adwokatów a następnie z każdym nawiązać kontakt telefoniczny. Należy uważać na organizowane spotkania i dzwoniących z propozycją przedstawicieli handlowych. Co ciekawe, w większości przypadków jeżeli sami znajdziemy odpowiedniego adwokata to okaże się, że koszty będą dużo niższe  niż w przypadku gdy skorzystamy z usług pośredniczącej firmy sprzedażowej oferujący pozwanie banku (koszty marketingu muszą się przecież zwrócić, a sprzedawcy muszą na tym jeszcze zarobić). Uważać należy także na podmioty występujące pod przykrywką fundacji pomagających frankowiczom. Często pełnią one rolę pośredników, przekazując klientów do spółek z o.o czy akcyjnych, z którymi największy problem polega na rozmyciu odpowiedzialności. Spółka zoo, akcyjna czy inny podmiot nie może przecież poprowadzić Twojej  sprawy w sądzie i przekaże Twoją sprawę do obsługi jakieś kancelarii. Jakiej? Nie wiadomo. Możesz się co najwyżej spodziewać, że będzie to podmiot tani, prowadzący produkcję pozwów metodą „kopiuj-wklej”,  gdyż pieniądze mają trafić przede wszystkim do firmy sprzedażowej a nie do kancelarii, która jest anonimowym podwykonawcą. Na wybór pełnomocnika nie będziesz miał żadnego wpływu. Czy taka obsługa zapewni  Ci drogi kredytobiorco należyte prowadzenie sprawy? Zdecydowanie nie. Pytanie jaka kancelaria dla Frankowiczów okazuję się więc trudne i wielowątkowe.

Kancelaria Frankowa

Kontakt z kancelarią - na co zwrócić uwagę

Bardzo ważny jest pierwszy kontakt z kancelarią. Jeżeli znaleźliśmy już kancelarię prowadzoną przez adwokata ( a nie spółkę z o.o czy akcyjną, która dla zmylenia przeciwnika może nazywać się Kancelarią Prawną) należy zwrócić uwagę na to z kim rozmawiamy, kulturę obsługi oraz czy jesteśmy w stanie uzyskać merytoryczne informacje. Czasami dużo o danym adwokacie potrafi nam powiedzieć osobiste spotkanie, na którym łatwo wyczuć, czy pełnomocnik ma doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych i czy faktycznie jest to obszar jego specjalizacji. Czy mamy do czynienia z osobą godną zaufania. Warto wspomóc się opiniami na temat danego adwokata. Uwaga przy tym na rankingi kancelarii frankowych, które powstały niedawno, ponieważ nie są one tworzone przez frankowiczów, a przez firmy marketingowe i na pierwszych miejscach ustawiani są zleceniodawcy rankingu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową pytanie jaka kancelaria dla Frankowiczów, a w wynikach wyszukiwania pojawią się także płatne reklamy na co tez warto zwrócić uwagę. W przypadku wyboru kancelarii wcale nie trzeba kierować się miejscem zamieszkania. Większość doświadczonych kancelarii frankowiczów znajduje się w miastach, w których siedziby mają banki, zdecydowany prym wiedzie Wrocław i Warszawa, gdzie sprawy z bankami prowadzone są już blisko 8 lat. Kancelaria dedykowane frankowiczom obsługują dziś klientów z całego kraju, a wszystkie formalności można załatwić on-line. Niemniej w miarę możliwości rekomendujemy jednak osobiste spotkanie z pełnomocnikiem przed podpisaniem umowy.

Czytaj także: Frankowicze, czy wyroki są Korzystne ?

Kancelaria frankowa Pozwanie banku

Jaka kancelaria dla Frankowiczów - sprawdz czy rozumiesz umowę.

Kontynuując odpowiedz na pytanie jaka kancelaria dla Frankowiczów, warto przyjrzeć się działaniom jakie podejmuje kancelaria po tym jak się z nią skontaktujemy. Kancelaria zazwyczaj szybko przejdzie do rzeczy, tzn. poprosi o umowę, przeanalizuje ją, opowie o możliwościach jakie stoją przed Frankowiczem, ale także i o zagrożeniach z jakimi będzie musiał się zmierzyć na Sali Sądowej. Przedstawi umowę współpracy i pomoże w otrzymaniu zaświadczeń od banku. Bardzo ważny jest aspekt komunikacji podczas całego procesu trwania sprawy, dlatego dobra kancelaria dla Frankowiczów powinna odpowiadać na nasze pytania i rozwiewać wątpliwości podczas jej prowadzenia . Frankowicze nie są adwokatami i nie muszą znać się na prawie, dlatego odpowiednia kancelaria musi przeprowadzić ich przez cały proces od A do Z. Przy podpisaniu umowy warto zwrócić najpierw uwagę na warunki wypowiedzenia umowy, aby uniknąć „nieusuwalnych” pełnomocników, ale najważniejsza pozostaje przejrzystość w sprawie kosztów umowy. Umową pomiędzy kancelarią a Frankowiczem na reprezentację w sprawie powinna zostać napisana zrozumiale i uczciwie, w zgodzie z etyką zawodową adwokata bez żadnych dodatkowych gwiazdek. Oznacza to, że wszystkie koszty, które często ukrywają się za procentami powinny zostać opisane przez konkretne kwoty (podstawy naliczenia). Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele kancelarii stosuje prowizje od zwycięstwa liczoną od sumy kredytu, inne robią to od zasądzonej dla Frankowicza kwoty, a w niektórych przypadkach umowa jest to tak skonstruowana , że ciężko dojść jaką kwotę prowizji zażyczy sobie pełnomocnik. Takie działania są niedopuszczalne. Dlatego podanie konkretnych, mierzalnych kwot w umowie jest bardzo ważne. Frankowicz od początku powinien wiedzieć jakie są łączne koszty prowadzenia sprawy i czy np. za przygotowanie go do przesłuchania obowiązuje dodatkowa opłata.

Kancelaria Frankowiczów

Podsumowując odpowiedź na pytanie Jaka kancelaria dla Frankowiczów jest odpowiednia, warto jeszcze raz przypomnieć, że w sprawach wyboru kancelarii należy kierować się zdrowym rozsądkiem i chłodną kalkulacją. Nie warto godzić się na pierwszą ofertę z którą często bezpośrednio zgłosi się przedstawiciel handlowy. Warto zadać sobie trochę trudu, by samemu znaleźć odpowiednią kancelarię, z dobrymi opiniami i adwokatami, którzy rozumieją problem frankowy i nie pozostawiać swojego losu w przypadkowych rękach podwykonawcy związanego ze spółką sprzedażową. Bardziej rozbudowany poradnik dotyczący właściwego wyboru kancelarii dla Frankowiczów można znaleźć na stronie Stop Bankowemu Bezprawiu SBB. Po więcej szczegółów na temat kredytu we frankach przejdz na stronę główną.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM