kancelarie frankowe warszawa

Kredyty Frankowe Warszawa

Kredyty frankowe Warszawa to fraza często wyszukiwana przez Frankowiczów, szukających profesjonalnych usług prawnych w walce z bankiem. Przykładem kancelarii frankowej obsługującej sprawy Frankowiczów jest kancelaria prawna Rajkowska, która jest jednym z liderów w pozywaniu i wygrywaniu z bankami. Oprócz Warszawy kancelaria prowadzi także z powodzeniem sprawy w innych miastach Polski.

Kredyty frankowe w Warszawie cieszyły się bardzo dużą popularnością, szacuje się, że ponad 10% wszystkich kredytobiorców frankowych pochodzi z Warszawy. W stolicy mają także siedziby liczne banki, które udzielały kredytów CHF. Kancelarie frankowe z Warszawy są w dodatku blisko jedynego w kraju, specjalnego wydziału frankowego stołecznego Sądu Okręgowego. Kancelarie Frankowe, zaczęły powstawać już w 2016 roku, kiedy dynamicznie rosła liczba postępowań Frankowiczów przeciwko bankom, jednak swoją działalność szczególnie rozwinęły po wyroku TSUE z 3 października 2019 roku, który był bardzo pomyślny dla Frankowiczów. Od momentu wyroku orzecznictwo Polskich Sądów zmieniło się na korzystne dla kredytobiorców i Frankowicze obecnie wygrywają prawie 95% spraw.

Jeżeli chodzi o doświadczone kancelarie frankowe z miasta Warszawa, polecamy usługi kancelarii Rajkowska, z którą skontaktować można się poprzez formularz na dole strony lub stronę główną.

Czytaj także: Getin Noble Bank (Metrobank, Dombank) – kredyt we frankach

Kancelarie Frankowe Warszawa

Kiedyś w Warszawie to kredyty Frankowe cieszyły się bardzo dużą popularnością, a dziś  sytuacja uległa zmianie — dużą popularnością cieszą się masowo składane frankowe pozwy. Jak powszechnie wiadomo, umowy kredytowe zawierają niedozwolone klauzule, które mogą posłużyć do unieważnienia lub odfrankowienia umowy. Skutkiem tego jest ponad 30 tysięcy spraw frankowych, które toczą się przed wydziałem frankowym Sądu Okręgowego w Warszawie oraz dziesiątki tysięcy innych pozwów w całym kraju (łącznie ponad 70 tysięcy spraw). Mimo korzystnego orzecznictwa nie wszyscy Frankowicze zdecydowali się na pozwanie banku. Część wciąż zwleka, w nadziei na rozwiązanie problemu jedną decyzją Sądu Najwyższego, co z każdym rokiem jest coraz mniej prawdopodobne. Kredyty frankowe w Warszawie wciąć ma kilkadziesiąt tysięcy osób.

Ze względu na ogromną liczbę Frankowiczów, by odciągnąć ich od procesu, banki zaczynają straszyć ich opłatą za bezumowne korzystanie z kapitału, która według UOKiK im się nie należy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów mówi o tym tutaj. Bezumowne korzystanie z kapitału, obciążałoby bowiem konsumenta kosztami, mimo że za źle skonstruowaną umowę odpowiada bank — co zdecydowanie narusza prawa ochrony konsumenta. W dodatku w Sądach kiełkuje orzecznictwo tzw. twardego unieważnienia, które może się dla banków skończyć katastrofą — w skrócie chodzi o przedawnienie się roszczeń banków, ze względu na wadliwy charakter umowy. Frankowicze mający kredyty frankowe w mieście Warszawa (i nie tylko!), powinni zainteresować się możliwością unieważnienia kredytu lub jego odfrankowienia, zanim kurs franka jeszcze bardziej wzrośnie (o tym dlaczego kurs franka będzie rósł, można przeczytać w artykule: dlaczego kurs franka będzie rósł). 

Orzecznictwo Sądowe w 2021 roku było dla Frankowiczów niezwykle korzystne, a w IV kwartale 2021 roku, odsetek wygranych Frankowiczów osiągnął  99% dla wyroków w I instancji, o czym więcej można przeczytać na stronie Stop Bankowemu Bezprawiu. Ponadto znacząco wzrosła też liczba wygranych orzeczeń, a trend ten będzie jeszcze silniejszy w 2022 roku.

Kancelarie Frankowe Warszawa

Kancelarie frankowe Warszawa – jak wybrać ?

Kancelarie frankowe Warszawa,  to ostatnio bardzo popularny temat, szczególnie jeżeli chodzi o różnego typu płatne reklamy. Przy wyborze kancelarii należy jednak uważać na kilka rzeczy. Po pierwsze, wiele firm zajmujących się sprzedażą, „pozyskuje” Frankowiczów dla kancelarii. W takim przypadku Frankowicz często nie spotyka się z adwokatem, a przedstawicielem handlowym, który przedstawia ofertę. W takim przypadku kredytobiorca nie wie jaka osoba będzie go reprezentowała przed Sądem i czy aby na pewno będzie to osoba kompetentna i doświadczona w sprawach frankowych, a ma to kolosalne znaczenie w procesie z bankiem, ponieważ umowy kredytowe bardzo często różniły się od siebie nawet jeżeli były zawierane w tym samym okresie czasu, w tej samej placówce banku. Każda umowa wymaga więc indywidualnej oceny ryzyka i odpowiedniego doboru argumentacji, a w przypadku takich firm „handlowo-prawnych” trzeba liczyć się z masową produkcją pozwów na gotowych wzorach, przez co wiele rzeczy może pójść nie tak. Samo pozwanie banku jest już stresujące, dlatego warto postawić na rzetelną kancelarię i mieć spokojną głowę podczas prowadzenia sprawy. Szczegółową odpowiedz na pytanie, w jaki sposób znaleźć kancelarię i na co zwrócić uwagę znajduje się tutaj.

Kredyty frankowe Warszawa – podsumowanie

Podsumowując, fraza kredyty frankowe Warszawa, to popularny sposób na wyszukiwanie w internecie prawników od spraw frankowych. Przy wyborze kancelarii frankowej należy jednak zwrócić uwagę, na to czy osoba, z którą rozmawiamy, jest adwokatem i czy to ona będzie prowadzić naszą sprawę. Orzecznictwo w sprawach frankowych jest bardzo korzystne, jednak nadal do każdej sprawy należy podejść indywidualnie, tak by nie popełnić błędu i rzetelna kancelaria frankowa, powinno to klientowi zapewnić.

Zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawną Rajkowska poprzez formularz na dole strony lub stronę główną.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM