Kancelarie Frankowe Ostrów Wielkopolski

Kancelarie Frankowe Ostrów Wielkopolski, pomoc Frankowiczom

Kancelarie Frankowe Ostrów Wielkopolski to kancelarie skupiające doświadczonych adwokatów, którzy od lat reprezentują Frankowiczów w ich sporze z bankami. Takie kancelarie prawne skupiają się na tylko na jednym typie prowadzonych spraw, dlatego są tak skuteczne — reprezentowani przez nich Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw z bankami.

Kredyty frankowe w Ostrowie Wielkopolskim były bardzo popularne, o czym świadczy fakt, że w przeliczeniu na 100 dorosłych mieszkańców, około 7 z nich ma lub miało kredyt frankowy. Taki kredyt wiązał się niższym oprocentowaniem, przez co charakteryzował się niższymi ratami i wyższą zdolnością kredytową, pozwalającą na zakup wymarzonego mieszkania. Banki bardzo często zaniżały zdolność kredytową w złotówkach, tak aby nakłonić kredytobiorców na hipotekę frankową, ponieważ za udzielnie kredytu w CHF, doradcy kredytowi otrzymywali większe prowizje.

Kredyty we frankach zawierają w sobie tzw. klauzule abuzywne, co zostało potwierdzone zarówno przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jak i przez polskie Sądy. Oznacza to, że kredyty we frankach zwierają zapisy, które są niezgodne z prawem i obarczają konsumenta zbyt dużym ryzykiem, co stanowi podstawę do rozwiązania umowy i traktowania jej jako nigdy niezawartej.

Zgodnie z teorią dwóch kondykcji, po przegranej sprawie, bank będzie musiał oddać Frankowiczowie wszystkie wpłacone przez niego raty, następnie będzie mógł zadać od niego zwrotu wypłaconej kwoty kredytu-bez marż, odsetek i prowizji. Często, jeżeli Frankowicz rzetelnie spłacał swój kredyt, to oddał już do banku więcej niż pożyczył i będzie mógł cieszyć się życiem bez kredytu, a jego patowa sytuacja, w której saldo zadłużenia jest czasem wyższe od pożyczonej kwoty ulegnie rozwiązaniu. Przy wygranej sprawie suma korzyści kredytobiorcy może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych (zwrot nadpłaconych rat, anulowanie reszty salda zadłużenia, czy odsetki ustawowe za opóźnienie, które przysługują Frankowiczowie od momentu gdy pozwał bank).

Czytaj także: Kancelarie Frankowe Bielsko-Biała, pomoc Frankowiczom

 

Pomoc Frankowiczom Ostrów Wielkopolski — dlaczego można pozbyć się kredytu frankowego

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, bardzo duża część z nich wciąż nie wie, że może pozbyć się kredytu we frankach. Oczywiście konieczna jest właściwa interpretacja przepisów prawa — pomoc Frankowiczom w Ostrowie Wielkopolskim w tej sprawie zapewniają wykwalifikowani adwokaci. Podstawą do anulowania kredytu we frankach jest fakt, że w prawie każdej zawartej z bankiem umowie znajdują się niedozwolone zapisy. Zostało to potwierdzone licznymi wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) oraz orzeczeniami polskich Sądów, w tym Sądu Najwyższego.

W umowach frankowych, banki bardzo często wykorzystywały własne tabele kursowe. Oznacza to, że wypłacając kredyt frankowy w polskich złotych przeliczały go po arbitrażowo ustalonym kursie. Podobnie pobierając od kredytobiorców raty, przeliczała je po własnym kursie CHF do PLN, o czym nie było mowy w umowie, Na samym spreadzie walutowym banki zarabiały dziesiątki tysięcy złotych i dopiero po wielu latach umożliwiły spłatę kredytu bezpośrednio w CHF. Jest to jeden z przykładów niedozwolonych klauzul, które mogą spowodować nieważność umowy Frankowicza z bankiem.

Kancelarie frankowe Ostrów Wielkopolski — Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi o kancelarie frankowe w Ostrowie Wielkopolskim, czyli kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzeniem spraw frankowych, to zachęcamy do kontaktu z Adwokat Urszulą Rajkowską, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM