kancelarie frankowe gniezno

Kancelarie frankowe Gniezno, pomoc Frankowiczom

Kancelarie Frankowe Gniezno to kancelarie prawne, skupiające doświadczonych adwokatów, którzy od lat reprezentują Frankowiczów w ich sporze z bankami. Takie kancelarie prawne skupiają się na tylko na jednym typie prowadzonych spraw, dlatego są tak skuteczne — Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw z bankami.

Kredyty frankowe w Gnieźnie były bardzo popularne, o czym świadczy fakt, że w przeliczeniu na 100 dorosłych mieszkańców, około 6 z nich ma lub miało kredyt frankowy. Taki kredyt wiązał się niższym oprocentowaniem, przez co charakteryzował się niższymi ratami i wyższą zdolnością kredytową, pozwalającą na zakup wymarzonego mieszkania.

Kredyty we frankach można podważyć, ponieważ zawierają w sobie niedozwolone klauzule i właśnie tym zajmują się kancelarie frankowe. Udzielając kredytów CHF, banki w większości przypadków nie dysponowały nawet frankami szwajcarskimi — udzielały kredytów złotowych, które przeliczały po kursie franka. Każdy wymieniający walutę spotkał się z faktem, że kurs kupna i kurs sprzedaży znacznie się od siebie różnią. Np. kupując 1 CHF zapłacimy 4,60 zł, ale sprzedając 1 CHF otrzymamy tylko 4,40 zł – to tzw. spread walutowy. Otóż banki, do przeliczania kredytu udzielonego w CHF na PLN oraz spłacanych rat ze złotówek na franki, zawyżały spread walutowy, o czym nie było mowy w umowie kredytowej. Z tego tytułu banki mogły zyskać dziesiątki tysięcy złotych na każdej umowie frankowej i to nie ponosząc żadnego ryzyka, bo wszystko wskazuje na to, że same nie posiadały rezerw franka szwajcarskiego, a transakcje wymiany CHF na PLN i odwrotne, działy się tylko na papierze. W takim przypadku interesy kredytobiorcy zostały jawnie naruszone, a umowa kredytowa może zostać uznana za nieważną.

Czytaj także: Jakie pytania padają na rozprawie frankowej? 

Pomoc Frankowiczom Gniezno — dlaczego można pozbyć się kredytu frankowego

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, bardzo duża część z nich wciąż nie wie, że może pozbyć się kredytu we frankach. Oczywiście konieczna jest właściwa interpretacja przepisów prawa — pomoc Frankowiczom w Gnieźnie w tej sprawie zapewniają wykwalifikowani adwokaci. Podstawą do anulowania kredytu we frankach jest fakt, że w prawie każdej zawartej z bankiem umowie znajdują się niedozwolone zapisy.

Kancelarie frankowe w Gnieźnie, pozwą bank i prawdopodobnie (statystycznie aż w 98% przypadków) wygrają z bankiem, przez co umowa kredytu zostanie potraktowana jako nigdy niezawarta.

Frankowicz uzyska wtedy tzw. “darmowy kredyt” Bank będzie musiał mu zwrócić wszystkie wpłacone przez niego raty, a on sam będzie musiał oddać do banku pożyczoną kwotę, w polskich złotych, z dnia jej wypłaty, bez odsetek, marż, prowizji. Oznacza to, że na przestrzeni tych lat zyska Frankowicza z takiego obrotu spraw wyniesie nawet kilkaset tysięcy złotych, a on sam jeżeli rzetelnie spłacał kredyt, to całkiem możliwe, że już oddał do banku więcej niż pożyczył i będzie mógł cieszyć się życiem bez hipoteki na swojej nieruchomości.

Więcej szczegółów, w jaki sposób można obliczyć ile można zyskać na kredycie frankowym, znajdziesz w artykule: Ile można zyskać wygrywając w Sądzie sprawę o kredyt frankowy – symulacja i obliczenia 

Kancelarie frankowe Gniezno - Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi kancelarie frankowe Gniezno, to kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzenie spraw frankowych, mogą cały czas, wiedzę i umiejętności poświecić na walkę z bankami. 

Jeżeli interesuje Cię anulowanie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do kancelarii Rajkowska — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM