kancelarie Frankowe Bielsko Biała

Kancelarie Frankowe Bielsko-Biała, pomoc Frankowiczom

Kancelarie Frankowe Bielsko-Biała to kancelarie prawne, skupiające najlepszych adwokatów, którzy od lat reprezentują Frankowiczów w ich sporze z bankami. Takie kancelarie adwokackie skupiają się tylko na jednym typie prowadzonych spraw, dlatego są tak skuteczne — reprezentowani przez nich Frankowicze wygrywają 98% swoich spraw z bankami.

Kredyty frankowe w Bielsku-Białej były bardzo popularne, o czym świadczy fakt, że w przeliczeniu na 100 dorosłych mieszkańców, około 6 z nich ma lub miało kredyt frankowy. Taki kredyt wiązał się niższym oprocentowaniem, przez co charakteryzował się niższymi ratami i wyższą zdolnością kredytową, pozwalającą na zakup wymarzonego mieszkania. Banki bardzo często zaniżały zdolność kredytową w złotówkach, tak aby nakłonić kredytobiorców na hipotekę frankową, ponieważ za udzielnie kredytu w CHF, doradcy kredytowi otrzymywali większe prowizje.

Kredyty frankowe mają w sobie niedozwolone prawem zapisy, które zostały wpisane na specjalną listę UOKiK i które są podstawą do tego, aby Sąd stwierdził nieważność całej umowy, co dzieje się w 98% przypadków i jest traktowane jako zwycięstwo Frankowiczów. W przypadku gdy umowa zostaje uznana za Sąd za nieobowiązującą, następuje rozliczenie świadczeń między bankiem a Frankowiczem zgodnie z teorią dwóch kondykcji. Tzn. bank jest zobligowany oddać Frankowiczowi wszystkie wpłacone przez niego raty, a następnie Frankowicz musi oddać wypłaconą kwotę kredytu — z dnia jego wypłaty, w polskich złotych, bez odsetek, marż, prowizji i innych ubezpieczeń. Korzyść Frankowicza jest więc bardzo duża. Jeżeli rzetelnie spłacał raty, które były nawet dwukrotnie zawyżone przez wzrost kursu franka, to bardzo często okaże się oddał już do banku więcej niż pożyczył.  Pozostałe saldo zadłużenia przestaje więc istnieć, dodatkowo kredytobiorca może liczyć na zwrot ewentualnych nadpłat ponad pierwotną kwotę kredytu. Zazwyczaj suma korzyści to nawet kilkaset tysięcy złotych zachowane w kieszeni, dodatkowo zwiększone o ustawowe odsetki za okres trwania sprawy frankowej. 

Czytaj także: Bank PKO BP pozywa Frankowiczów

Pomoc Frankowiczom Bielsko-Biała — jak pozbyć się kredytu we frankach

Mimo wielu sukcesów, jakie odnoszą Frankowicze, bardzo duża część z nich wciąż nie wie, że może pozbyć się kredytu we frankach. Oczywiście konieczna jest właściwa interpretacja przepisów prawa — pomoc Frankowiczom w Bielsko Białej w tej sprawie zapewniają wykwalifikowani adwokaci. Podstawą do anulowania kredytu we frankach jest fakt, że w prawie każdej zawartej z bankiem umowie znajdują się niedozwolone zapisy. Zostało to potwierdzone licznymi wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) oraz orzeczeniami polskich Sądów, w tym Sądu Najwyższego.

W umowach frankowych, banki bardzo często wykorzystywały własne tabele kursowe. Dokonywały przeliczenie franka na złotówki po swoim wewnętrznym kursie, zarówno podczas wypłaty kredytu, jak i spłaty rat, przez co zyskiwały dodatkowo na spreadzie walutowym kilkuprocentową “marżę”, co dawało nawet kilkadziesiąt tysięcy dodatkowego zysku na każdym kredycie i nie było o tym mowy w umowie. W wielu przypadkach kredyt walutowy był całkowicie wirtualnym tworem, banki nie miały franków szwajcarskich, a wszystkie operacje dokonywały na podstawie złotówki i jej własnego przeliczanie po sztucznie ustalanym kursie.

W efekcie jedyną stroną ponoszącą ryzyko kredytu walutowego był klient, a bank zabezpieczał swoje pozycje i cieszył się dodatkowych zysków.

Kancelarie frankowe Bielsko-Biała — Adwokat Urszula Rajkowska

Jeżeli chodzi o kancelarie frankowe w Bielsko-Białej, czyli kancelarie prawne, które zajmują się przede wszystkim prowadzeniem spraw frankowych, to zachęcamy do kontaktu z Adwokat Urszulą Rajkowską, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami swoich klientów.

Jeżeli interesuje Cię unieważnienie kredytu we frankach, nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś — zadzwoń lub wykorzystaj formularz kontaktowy na dole strony, lub na stronie głównej.

Zamów Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM