skyline, skyscraper, skyscrapers-1925943.jpg

Jakie banki udzielały kredytów frankowych?

Kredyty frankowe były bardzo popularne, szczególnie w latach 2004-2007, kiedy to udzielono większość z nich. Najwięcej kredytów frankowych ma swoim portfolio PKO BP, który wchłonął także aktywa i pasywa Nordea Banku po ich fuzji operacyjnej. W stosunku do ogólnie udzielonej liczby kredytów hipotecznych najbardziej obciążone są Millennium Bank oraz mBank. Kredytów frankowych udzielały jednak także inne banki i to również w dużych ilościach np.: Getin Noble Bank, GE Mony Bank, Santander Consumer, Santander Bank Polska, BOŚ Bank, BPH, BNP Paribas, Fortis Bank, Metrobank, Lukas Bank.

Jednak nie wszystkie banki brały udział w tym nieuczciwym procederze.

Czytaj także: Kredyty CHF sprzed wejścia Polski do Unii Europejskiej też można Podważyć 

Banki, które nie udzielały kredytów CHF

Na przykład bank PEKAO SA, z problemem kredytów frankowych spotkał się już wcześniej we Włoszech, gdzie również nie obyło się bez wielu kontrowersji i spraw sądowych (przypadki udzielania takich kredytów miały miejsce w całej Europie, tym bardziej dziwi fakt, że w Polsce nie wyciągnięto żadnych wniosków i problem powtórzył się po raz kolejny). W związku z tym PEKAO nie zaangażowało się w kredyty CHF, choć poprzez przejęcie banku BPH, również zostało wciągnięte w problem kredytów frankowych.

Kredytów frankowych nie udzielały także: Credit Agricole, UniCredit BANK. 

Są także banki z małą ilością kredytów CHF, na przykład: Alior Bank, który wchodził na rynek finansowy w momencie schyłku popularności kredytów frankowych, dlatego ma ich stosunkowo niewiele (nie wiemy ile, ponieważ bank stwierdził, że informacja ta nie ma znaczącego wpływu na jego wyniki więc nawet nie podaje jej w raportach).

Kancelaria dla Frankowiczów

Umowy kredytu CHF można anulować. Warto jednak pamiętać, że nawet umowy podpisane w obrębie jednego banku, znacząco się od siebie różnią, dlatego warto zaufać profesjonalistom, którzy skupiają się na pomocy Frankowiczom.

Jeżeli chcesz raz na zawsze pozbyć się kredytu frankowego, skontaktuj się z kancelarią Rajkowska. Skorzystaj z formularza na dole strony lub zadzwoń.

Zamów Bezpłatną Analizę Umowy Kredytu CHF

Dane Kontaktowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM